czy ten silnik różni się od Abf?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

czy ten silnik różni się od Abf?

Postprzez antonio » 6 kwi 2013, o 21:00

witam miałem zamiar robić remont kapitalny mojemu ABF ale okazuje się ze nie warto bo uszkodzenia są spore :-o więc ruszyłem na zakupy na allegro w poszukiwaniu ABF-a i po drodzę znalazłem to
http://allegro.pl/11759-silnik-vw-golf- ... 48889.html
pytanie czy ten motor podejdzie zamiast mojego ABf rózni sie z wyglądu chyba troche kolektorem ssacym jak dobrze widzę,ale i kod silnika jest inny też czy on się różni czyms?jak tak to czym :-| bo mam chęc na niego
Avatar użytkownika
antonio
Badacz tematu
 
Posty: 209
Dołączył(a): 15 sty 2012, o 16:17
Lokalizacja: WPN/NSZ

czy ten silnik różni się od Abf?

 

Postprzez Imper » 6 kwi 2013, o 21:56

Generalnie mimo ze sa to blizniacze konstrukcje to roznice sa dosc znaczace. ABF jest zdecydowanie nowoczesniejsza konstrukcja. Pomijajac ze seryjne 9A generuje 136 koni to jest sterowane wtryskiem mechanicznym. Nie posiada czujnika polozenia walu i paru innych drobiazgow jakie ma ABF. Wykorbienie oraz walki rozrzadu sa takze inne. Nie wspominajac juz o kolektorach. Daloby rade z tych 2 silnikow strzowyc hybryde ale napewno bedzie to wymagac nieco czasu wiedzy no i pieniedzy. W zaleznosci czym chcialbys to wysterowac potem. Lepiej poszukaj drugiego ABFa
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez antonio » 7 kwi 2013, o 09:15

teraz rozjaśniłes mi pogląd na to :super: o to chodziło czyli szukam dalej serca :kwasny: a dla ciebie punkt leci :-D
Avatar użytkownika
antonio
Badacz tematu
 
Posty: 209
Dołączył(a): 15 sty 2012, o 16:17
Lokalizacja: WPN/NSZ

Postprzez pablomed » 10 kwi 2013, o 21:09

z punktu widzenia prostoty przedsięwzięcia - nawet zdaje się skrzynia nie podejdzie - nie ma sensu kombinować
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Imper » 11 kwi 2013, o 19:36

skrzynia akurat pasuje zamiennie
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez gogoj » 6 wrz 2013, o 19:55

jak ustalić numer silnika na pasku rozrządu nie ma nalepki a to jett silnik który chce kupić???????
gogoj
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 19:47
Lokalizacja: Stryków

Postprzez pablomed » 9 wrz 2013, o 12:41

najpierw trzeba poszukac w numerze silnika na bloku z przodu, na jego koncu jest oznaczenie literowe i to ci wystarczy, czasem nie widać tego bo koroduje ale trzeba próbować odczyścić bo moze być ciężko po wyglądzie odróżnić niektóre typy silników od siebie
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości