Czy ja jestem pechowcem? Proszę o pomoc

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Czy ja jestem pechowcem? Proszę o pomoc

Postprzez regan » 29 sty 2012, o 14:13

Witam wszystkich. Mam ogromny problem. Wczoraj miałem troszkę dłuższą trasę i jak zawsze przed takim wyjazdem sprawdziłem poziom oleju. Po wyciągnięciu bagnetu na górze zauważyłem jakieś białe kropki. Od razu odkręciłem korek wlewu oleju, a na nim zobaczyłem "mleko". Strasznie mnie to zmartwiło, bo jedyne z czym tomi się kojarzy, to uszczelka pod głowicą. Ja mam takiego pecha, bo jest to moje trzecie auto z kolei, w którym wystąpił ten problem. Czy może być inna, mniej drastyczna przyczyna pojawienia się tzw. "mleka" ? Nie jestem pewien ale coś mi się kiedyś obiło o uszy, że może się takie coś pojawić na skutek niskich temperatur powietrza, ale w sumie jakoś w to nie wierze, bo co to ma wspólnego z olejem. Dodam tylko, że płyn w chłodnicy oraz olej są na właściwym poziomie. Proszę bardzo o pomoc.
regan
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 23:30
Lokalizacja: Krotoszyn

Czy ja jestem pechowcem? Proszę o pomoc

 

Postprzez mroova » 29 sty 2012, o 14:42

Było o tym już na forum nie raz. W takie mrozy jak teraz jest to raczej normalne. Szczególnie jak robisz krótkie trasy i silnik nie jest dogrzany.
Ja bym spokojnie jechał w trasę (oczywiście jak poziom oleju jest ok) i obstawiam, że kiedy sprawdzisz korek oleju po trasie to "majonezu" już nie będzie :)
Ostatnio edytowano 29 sty 2012, o 14:44 przez mroova, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mroova
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 1 sie 2010, o 12:22
Lokalizacja: Pszów
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez trollu » 29 sty 2012, o 14:44

regan napisał(a):Nie jestem pewien ale coś mi się kiedyś obiło o uszy, że może się takie coś pojawić na skutek niskich temperatur powietrza, ale w sumie jakoś w to nie wierze, bo co to ma wspólnego z olejem.

to uwierz, bo ma dużo wspólnego ;-)
przy niskich temperaturach z oleju wytrąca się m.in. woda, jeżdżąc na krótkich dystansach na zimnym silniku woda nie zdąży odparować, substancje które się wytrącają z oleju łączą się i powstaje masełko ;-) zrób dłuższą trasę a masło zniknie, oczywiście nie na zawsze, jesli dalej będziesz robił krótkie trasy. u mnie to samo, też masło ale ja robie praktycznie same krótkie odcinki i nic nie poradze :-|
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez regan » 29 sty 2012, o 14:51

Bardzo Tobie dziękuję za tą optymistyczną informacje. Ja w sumie robię też same krótki dystanse, bo raptem 3km w jedną stronę do pracy a po 8 godzinach drugie tyle. Jak ja się cieszę,że to temp jest powodem tego masełka, bo myślałem że to uszczelka. W sumie to się bardzo dziwiłem, bo bardzo o ten samochód dbam, nie piłuje go, pilnuje wszystkich wymian. Jeszcze raz dziękuję.
regan
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 23:30
Lokalizacja: Krotoszyn


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości