Czujnik temperatury powietrza

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Czujnik temperatury powietrza

Postprzez ci-nek » 19 wrz 2012, o 19:43

Mój silnik to AAM. Nie moge zlokalizowac czujnika. W obudowie wlotu powietrza na pewno go nie ma. Pomocy.
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Czujnik temperatury powietrza

 

Postprzez strzeliniasty » 19 wrz 2012, o 20:44

ci-nek, sprecyzuj pytanie

o jaki czujnik ci chodzi

o czujnik temperatury powietrza (zewnerzny od MFA)
czujnik temperatury zasysanego powietrza

24h na dokladne opisanie problemu
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez ci-nek » 19 wrz 2012, o 21:00

tak jak napisałem w podtytule, czyli G42, a jest to Intake Air temperature sensor, czyli czujnik powietrza zasysanego

dziękuję, juz go sobie znalazłem... i trochę mnie to zdziwiło swoja drogą. jakiś czas temu wymieniałem wtrysk (cały zeby sie nei bawić) bo mi padł totalnie (opór mierzony zgodnei z ksiażką "sam naprawiam" (strona 39) sie nei zgadzał, był za wysoki) a wyglada on mniej wiecej tak
Obrazek

i tu zaczynają sie schody, bo okazuje się ze sam wtyskiwacz który powinien mieć ok 1,6 Ohma to element numer (8). Jednak w ksiażce (s39) podany sposób pomiaru elementu (8) jest na stykach czujnika temperatury powietrza zasysanego (7), a więc opór jaki będzie wyjściowy to kombinacja oporu wtryskiwacza(8) i czujnika temperatury (7)

jak to rozumieć? albo pytanei zadam inaczej - jak zmierzyć wartosci oporu czujnika temperatury powietrza zasysanego a jak oddzielnei wtryskiwacza wg tabeli na stronie 39?
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Postprzez strzeliniasty » 19 wrz 2012, o 21:17

znalazlem tylko cos takiego wartośc rezystancji czujnika temp.powietrza jest zmienna w funkcji temperatury i wartości jej sa analogiczne jak dla czujnika temperatury wody :

Temperatura [*C] ....................... Rezystancja [kOhm]

-20 .............. 12-20
-10 ............... 8-11
0 .................. 5-7,5
+20 .............. 2-3
+40 .............. 1-1,5
+60 .............. 0,5-0,7
+80 .............. 0,28-0,38
+100 ............ 0,18-0,22

Oczywiście czujnik powietrza nie pracuje az w takim zakresie temperatur jak czujnik temp.wody , ale wartości rezystancji sa takie jak wyżej

i znalazlem rowniez ze samego czujnika nie wymienisz
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez ci-nek » 19 wrz 2012, o 21:24

nie dogadalismy sie absolutnie.

te wartości co mi przedstawiłeś, są na wspomnianej przeze mnie stronie 39 ksiazki "sam naprawiam", moje pytanie brzmi jak zmierzyć te wartosci ??? skoro pomiar zarówno (zgodnei z rysunkiem) wtryskiwacza (8) jak i czujnika (7) odbywa sie przez jedna kostkę? dokładniej, między dwom aśrodkowymi pinami elementu (7) mierzy sie rezystancję elementu (8). gdzie wiec mierzy sie rezystancje elementu (7)?

a zmierzyc muszę bo na VAGu mam błąd 523 czyli czujnika G42 "otwarty lub zwarcie do B+"
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości