czujnik spalania stukowego? ABU

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

czujnik spalania stukowego? ABU

Postprzez redies » 11 sty 2014, o 17:35

Panowie gdzie znajduje się czujnik spalania stukowego w silniku 1,6 ABU proszę o fotki lub dokładne wyjaśnienie miejsca, oraz jakie objawy będzie miał silnik przy uszkodzonym czujniku? na kompie wyszło że uszkodzony lub błąd tego czujnika, Proszę o porady
honor&patria
Avatar użytkownika
redies
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 21:24
Lokalizacja: opolskie

czujnik spalania stukowego? ABU

 

Postprzez pablomed » 16 sty 2014, o 01:26

nie ma tego czujnika w ABU, więc nie masz ABU albo komputer diagnostyczny kłamie
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez redies » 16 sty 2014, o 12:58

kolega z kompem mówił, że tak zawsze pokazuje komp taki właśnie błąd, myślałem że jest w ABU ten czujnik ale jak mówisz że nie ma to widocznie komputer przekłamuje i robi mnie w balona
honor&patria
Avatar użytkownika
redies
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 21:24
Lokalizacja: opolskie

Postprzez pablomed » 17 sty 2014, o 00:24

Nie słyszałem o tym żeby program pokazywał błąd tego czujnika w aucie w którym go niema . No ale nieważne, jeśli masz jakiś problem z silnikiem to opisz będziemy myśleć
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez redies » 17 sty 2014, o 19:51

no taki błąd mi pokazuje przecież nie zmyślam sobie żeby zrobić zamieszanie, panowie :-o
honor&patria
Avatar użytkownika
redies
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 21:24
Lokalizacja: opolskie

Postprzez pietrasiak2 » 18 sty 2014, o 08:59

redies napisał(a):no taki błąd mi pokazuje przecież nie zmyślam sobie żeby zrobić zamieszanie, panowie

Sprawdź czy z tyłu silnika masz przykręcone do bloku coś takiego i będzie po gdybaniu to raz:
http://www.google.pl/imgres?sa=X&biw=10 ... =8&ndsp=12
Dwa na bloku raczej powinien być kod , lub spisz nr sterownika
Trzy wiesz czym zajmuje się ten czujnik? :-)
Raczej one nie padają , łapią raczej błędne wskazania przez rdzę lub tlenki między blokiem a ich obudową często wyczyszczenie pomaga, ale to sporadyk. Upewnij się czy masz sterownik od tego silnika tak jeszcze do głowy mi przyszło :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez redies » 18 sty 2014, o 13:35

jak będę miał czas to sprawdzę jaki mam kod sterownika bo faktycznie może być że jest od innego modelu i dlatego tak pokazuje, szukałem tego czujnika w bloku ale raczej go nie ma bynajmniej nie widać go gołym okiem może jest gdzieś z tyłu ale musiał bym raczej na kanał wjechać i popatrzyć z tyłu silnika, wiem jak wygląda czujnika spalania stukowego, jak go znajdę to wykręcę i poczyszczę styk z blokiem ale z tego co się dowiedziałem trzeba go dokręcać z odpowiednią siłą, czy to prawda? ale najważniejsze aby sprawdzić czy on w ogóle tam jest , dzięki za podpowiedzi.
A jeszcze jedno? czy uszkodzenie czujnika Halla tj. położenia wałka rozrządu ma wpływ na większe spalanie paliwka bo gdzieś tak wyczytałem ale nie jestem pewien czy może to mieć większy z tym związek, proszę o porady fachowców ;-)
honor&patria
Avatar użytkownika
redies
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 21:24
Lokalizacja: opolskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 16 gości