Czujnik oleju

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Czujnik oleju

Postprzez demson » 12 lip 2012, o 16:03

Witam kolegów .
Jakieś pięć lat temu po zakupie swojego golfika, miałem awarie jednego z czujników oleju. Włączył mi się brzęczyk w trasie i okazało się że w jednym z czujników wycieka olej przy tej blaszce do której jest podłączany kabelek.
Czujnik wymieniłem i do tej pory nie mam żadnych problemów z kontrolką.

Tylko mam teraz do was takie pytanie.
Wtedy jak wymieniałem nie byłem obeznany w temacie i nie wiedziałem że są różne czujniki. Już nawet nie pamiętam czy gość w sklepie dał mi po prostu do Mk III, czy też dobierał według silnika. 5 lat to kupa czasu :-D .

Czy moglibyście mi patrząc na zdjęcie powiedzieć czy mam dobry czujnik założony ?
Od kiedy wymieniłem , czyli od 5 lat nie mam z nim problemów, ale wolałbym się was poradzić.

Golf III GT 1994r. silnik- ABS 90 KM benzyna
Obrazek
Mam wersje z MFA , także jeden z nich to chyba czujnik temp. oleju.
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

Czujnik oleju

 

Postprzez K@mil » 12 lip 2012, o 16:34

Po zdjeciu bedzie bardzo ciezko powiedziec czy jest dobry :) Czujnik jak czujnik byle pasował i nie lecial olej
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez demson » 12 lip 2012, o 16:45

K@mil napisał(a):Po zdjeciu bedzie bardzo ciezko powiedziec czy jest dobry :) Czujnik jak czujnik byle pasował i nie lecial olej


Myślałem że może po kolorach da się poznać (tak słyszałem). Nie chodzi mi o to czy działa, tylko czy jest odpowiedni do mojego silnika.


A czy jeśli byłby jakiś inny może czymś to groźić ? No ale tak jak mówię. ponad 5 lat już jeżdżę i nie mam żadnych problemów z kontrolkami itp.

Pewnie bym nawet na to uwagi do tej pory nie zwracał. Ale czytałem ostatnio właśnie że są różne czujniki ( na różne ciśnienie)
Ostatnio edytowano 12 lip 2012, o 19:36 przez demson, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

Postprzez pietrasiak2 » 12 lip 2012, o 17:03

Mam takie same :-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości