część zagadka - do czego służy?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

część zagadka - do czego służy?

Postprzez ci-nek » 30 mar 2013, o 03:35

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem sporadycznie skaczących obrotów. Wymieniłem już sporo rzeczy, a usterka nie zniknęła.

Mam monowtrysk bosha AAM 1.8 75KM

Związane z tematem moze być bład vaga 523 Intake Air Temperature sensor z tego co pameitam G42 tylko że już go 2 razy wymieniałem (jest wbudowany w monotrysk) i nic. O tyle o ile błąd mi lata... to martwi mnei zachowanie silnika. Na zimnym falują mu obroty, aż się nagrzeje. Wczoraj odkryłem ze mam jednak wężyki sterujace ciepłe/zimne powietrze zasysane odwrotnei podłączone. teraz jak podłączyłem prawidłowo, nie faluje na zimnym, ale mam przy 1600 obr i 2300 obr lekką odczuwalną dziurę w mocy (nadal czasem zawiesza obroty przy jeździe). Wyszło mi to też kiedyś na hamowni (dziura w mocy).

Podejrzanym jest koleś ze zdjecia (nr częsci 051133459a)

Obrazek

moje pytanie do was - co to robi, od czego jest? moze się zapchało i powoduje te dziurę? a może podaje do kompa złe dane bo sie sp...zepsuło?








gwoli informacji - rurka do tego czujnika wchodzi z jednej strony pod filtr powietrza, z drugiej strony pod wtrysk.
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

część zagadka - do czego służy?

 

Postprzez prezesik » 30 mar 2013, o 11:31

Pochłaniacz par paliwa. - ekologia.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez ci-nek » 30 mar 2013, o 12:22

ekologia? druga końcówka podłączona jest pod monowtrysk, czy z tego powodu może być przyczyną zamulania silnika w konkretnych miejscach obrotów?
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Postprzez pablomed » 30 mar 2013, o 23:33

ci-nek, numer podałeś od pierścienia trzymajcego ten zawór, sam zawór ma numer 034133459, wg ETKI to jest zawór i tyle pisze, wygląda że to zawór pochłaniacza oparów z nowszych modeli - ale nie jestem tego 100 procent pewien
Czemu nie zaznaczysz że fotka jest zapożyczona Vwvortexa, połowa ludzi już główkuje że nie znasz kodu swojego silnika.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez ci-nek » 31 mar 2013, o 00:12

nr zaworu to 0280142308

ponoć odpowiada za wyrównywanie ciśnienia w zbiorniku paliwa i/lub korektę niespalonej mieszanki paliwa

długo szukałem odpowiedzi, znalazłem oczywiście na poralach usa i ruskich, niestety nei rozwiazały moich dylematów...


temat można zamnąć lub usunąć, nei wnosi nic nowego na forum, dziękuje
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa


- - - usg jamy brzusznej ostrołęka



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości