Cykanie w okolicach wtrysku

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Cykanie w okolicach wtrysku

Postprzez deusiwo » 7 gru 2013, o 18:22

Jak odpalę silnik to w okolicy wtrysku słychać takie cykcykcykcykcykcykcyk, to normalne czy lepiej zajrzeć do środka? Dodam że czasami sporadycznie falują obroty i jak dodam gazu to dość wolno schodzi z obrotów (czasem sie zawiesi nawet).
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Cykanie w okolicach wtrysku

 

Postprzez trollu » 7 gru 2013, o 19:50

hmm ciężko stwierdzić czy jest to jakiś problem czy tylko jesteś przewrażliwiony ;-) wtrysk jeżeli działa to go słychać, wtryski od gazu klepią jak kastaniety :lol:
na długo sie wieszają obroty?
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez deusiwo » 7 gru 2013, o 21:27

Może jestem przewrażliwiony ale klepie jak stara fiesta z silnikiem 1.0 :zdegustowany: dość głośno, nawet przy zamkniętej masce to słychać.. Chyba że to nie wtrysk tylko szklanka któraś? Co do wieszania się to różnie, czasem na sekunde, czasem dwie, a jeszcze czasami stoi póki gazu nie dodam.. ale to rzadko sie dzieje, może 4-5 razy w miesiącu.. Jeszcze silnik jak chodzi na wolnych to z wydechu słychać takie "pyr pyr pyr" tak jakby przerywa ale silnik chodzi równo i obroty tez nie skaczą, nie wiem czy to ma jakiś związek czy nie ale też mnie drażni :hyhy:
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez prezesik » 7 gru 2013, o 21:35

deusiwo, bierz drewniany kij od szczotki i użyj go jako stetoskopu. Jeden koniec do ucha, a drugi dotykaj do poszczególnych elementów silnika a od razu wykryjesz gdzie stuka.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez marten30 » 11 gru 2013, o 14:56

bierz drewniany kij od szczotki i użyj go jako stetoskopu

a jak będziesz miał go w ręce,dodaj gazu, jak obroty się zawieszą stuknij tym kijem w silniczek krokowy,jak spadną do normalnych....winowajca wykryty..a co do stukania to też byłem zdziwiony stukaniem wtrysków w moim 2e :) jest dość głośno i w sumie nie wiem czy one nie leją,jak hamuję silnikiem to strzela z wydechu"pyr pyr", a to objaw zbyt bogatej mieszanki.
pzdr
marten30
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 22:04
Lokalizacja: Bytom

Postprzez pietrasiak2 » 16 gru 2013, o 18:21

Sykanie to raczej masz nieszczelność może wywiało uszczelkę wyciwku dziwnego przy kolektorze ssącym nie masz wężyki nie wypieły się popatrz :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości