Cos wyje/pszczy 1.8

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Cos wyje/pszczy 1.8

Postprzez marker10 » 4 lip 2012, o 16:21

Witam

Mam nadzieje że dobrałem dobry dział do mojego problemu jeżeli nie to proszę o przeniesienie w odpowiedni dział z góry dziękuję.

otóż mój golfik 1.8 abs 94 rok. ma problem. Są odgłosy jak by coś tarło o coś lub piszczało(wyło) zdarza się to w kole od strony pasażera podczas jazdy po łuku lub na skręcie tylko i wyłącznie w lewą stronę podczas kręcenia kierownica w miejscu lewo prawo jest wszystko ok. dzieje się to podczas jazdy przy skręcaniu w lewą stronę w prawo jest wszystko ok.

kółko 15 cali 195/50/15 na pewno o nic nie przyciera bo zawieszenie jest seria. łożysko koła jest ok zero luzu. klocki są dobre. nie wiem jak przegub dodam że podczas kręcenia w lewą stronę na postoju potrafi strzelić przegub odgłos typu "bymm"" podczas hamowania mocnego ze 140-150 km/h jest lekkie bicie kierownicy. koła są wyważone dobrze co może w takim razie być ??

Obstawiam na przegub ale nie jestem pewny podczas jazdy nic nie słychać dodam że podlewarowałem autko dzisiaj do góry i kręciłem kołem od pasażera to było słychać jak coś głośno tarło obcierało ale nie wiem dokładnie co wczesniej tego nie było może klocki się przypaliły ??


proszę o pomoc bo w weekend czekam mnie trasa 1200 km do niemiec
Avatar użytkownika
marker10
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 12:00
Lokalizacja: CW

Cos wyje/pszczy 1.8

 

Postprzez prezesik » 4 lip 2012, o 16:45

Wg mnie łożysko przednie od strony pasażera. Luzów może nie być, a będzie wyło.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez marker10 » 4 lip 2012, o 17:03

prezesik25 napisał(a):Wg mnie łożysko przednie od strony pasażera. Luzów może nie być, a będzie wyło.


a nie wyło by podczas jazdy na wprost też ? Tylko wyje podczas skrętu w lewo


ma ktoś inne propozycje ?
Avatar użytkownika
marker10
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 12:00
Lokalizacja: CW

Postprzez slawek5t » 4 lip 2012, o 17:05

Zakręć też drugim kołem, jeśli obraca sie ciszej no to łożysko.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez marker10 » 4 lip 2012, o 17:12

Przestanie padać i skocze zobaczyć

jak łożysko to wymienia się tak samo jak z tyłu czy coś inaczej ?? jest jak co to łożysko kupie Skf bo mam zaufanie do tej firmy tylko aby na pewno było to
Avatar użytkownika
marker10
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 12:00
Lokalizacja: CW

Postprzez GTI07 » 6 lip 2012, o 23:57

1)Takie objawy wskazują na łożysko.
2)Jak łożysko zaczyna się konczy to zaczyna najpierw wyć w czasie jazdy podczas pokonywania łuku.
3)Luzu na początku nie będziesz miał.
4)Na wprost zacznie Ci wyć jak już będzie do wymiany "na wczoraj".
5)Przednie łożysko się wybija z piasty a nowe trzeba albo dokładnie wbić albo najlepiej podjechać gdzieś do mechanika z całą piasta i na prasie hydraulicznej niech Ci je wciśnie.
Pozdro
Zapraszam do mnie.Moje MKIII: http://www.golf3.pl/topics2/wszystko-za ... t20834.htm
Avatar użytkownika
GTI07
Badacz tematu
 
Posty: 304
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 13:58
Lokalizacja: Lubliniec


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości