Coś Stuka czy to panewka?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Coś Stuka czy to panewka?

Postprzez bialy_017 » 4 lut 2013, o 00:00

http://www.youtube.com/watch?v=VNF4HnIo ... e=youtu.be
Witam po wymianie UPG i remoncie głowicy ustawieniu zapłonu zaczęło coś stukać przy gwałtownym dodawaniu gazu lub przy dużym obciążeniu np za wysoki bieg do małej prędkości poza ty nie stuka i nie wiem czy to panewka czy co to morze być? z ciśnieniem oleju raczej w porządku brzęczyk nie dzwoni kontrolka się nie zapala, jak troszkę się rozgrzeje to mniej stuka
bialy_017
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 31 sty 2012, o 22:20
Lokalizacja: Poznań

Coś Stuka czy to panewka?

 

Postprzez pablomed » 4 lut 2013, o 00:36

chyba sprawdzić trzeba jeszcze raz ustawienie rozrządu i zapłonu, brzmi to jakby zapłon był za wczesny i pojawiało się spalanie stukowe.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez bialy_017 » 4 lut 2013, o 15:11

Wina paliwa raczej nie bo mam tak od dłuższego czasu, rozrząd sprawdzony jest książkowo, zapłonu nie mam jak sprawdzić dokładnie bo nie mam lampy ale manipulacja aparatem zapłonowym na odpalanym silniku nie przynosi efektu. Dodam ze przy remącie głowicy nie zostały wymienione popychacze hydrauliczne morze to one powodują taki stukot przez złe ustawianie luzu zaworowego
Obrazek
Obrazek
bialy_017
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 31 sty 2012, o 22:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kordi » 4 lut 2013, o 15:54

bialy_017, po robocie uszczelki w wymienionym silniku miałem podobnie. Przy depnięciu gazu, jeździe pod górkę itp tracił moc i warczał/stukał. Rozrząd był źle ustawiony bo koło od rozrządu nie od tego silnika i na znaki się nie dało ustawić :) Sprawdź ustawienie rozrządu.

W starym silniku stukały mi popychacze. To jest całkowicie inny dźwięk i co istotne - na wysokich obrotach stukanie się nie wzmagało.
Avatar użytkownika
Kordi
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 16:06
Lokalizacja: Kielce / Kraków

Postprzez k-m-r1 » 5 lut 2013, o 16:13

u mnie teżtak stuka

rozrzad widze żę ok

u mnie stuja i stuka ale to zaczeło sie po zmianie oleju na 10w40
zakładam że to popychacze
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości