Co to jest?!

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Postprzez TomekKutno » 30 gru 2008, o 02:16

Ja miałem większe jaja z tą uszczelką...

Wywaliła kontrolka oleju, zatrzymałem się patrzę - kawunia na bagnecie - buch do mechanika. Głowica do szlifu, pasek rozrządu przy okazji nowy. Koleś poskładał. Po 5 km pasek pierdziachnął, 2 zawory dostały w łeb i kolejny szlif (szczęście, że nie podziurawiło tłoków). Głowica okazało się, że musiała być już planowana, bo jak po pęknięciu paska gościu obejrzał, to stwierdził że zawory dostały w łeb, bo za dużo zdjęli. Pieprzenie kotka za pomocą młotka, bo jakby koleś miał troche oleju w głowie, to by powiedział "Kolego ja Ci tego paska nie założe, bo to gówno", albo ''trzeba od razu zakładać wyższą uszczelkę''.

Ważne, że drugim razem płaciłem tylko za szlif i pasek, robocizna darmo, ponieważ ewidentnie jego wina.

Po drugim planowaniu daliśmy szerszą uszczelkę, lepszy pasek i jak na razie chodzi. Trochę zawory słychać, ale muszą się biedaczki doklepać. Nie życzę nikomu takich usterek, bo to więcej zabawy i nerw, niż to warte.

Wracając do tematu, syf w odmie nie robi się raczej z nieszczelności na głowicy. Najpierw to gówno wyczyść, a potem sprawdź filtr oleju. Jak pojedziesz na sprawdzenie szczelności, i będziesz miał ciśnienie ok. 10 atmosfer (powinno być między 11 a 13), to wtedy można się martwić o zawory, uszczelki i pierścionki. Chociaż 10 atmosfer to nie jest jeszcze tak źle.
Nie wiem, czy ty wiesz, ale ja lubię tak, kiedy widzę jak na Twego OPLA nasrał ptak. :)
Avatar użytkownika
TomekKutno
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lip 2008, o 16:30
Lokalizacja: Kutno

 

Postprzez kruchy_ » 16 sty 2009, o 00:29

zeby nie dublowac tematow to ja tez zadam pytanie do kierowcow ABU...
podczas kontroli filtra powietrza natknalem sie na taka rure w obudowie:
Obrazek

pytanko:

czy ta rura jest w ABU seryjnie czy to element instalki LPG_BRC?
Avatar użytkownika
kruchy_
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 25 wrz 2008, o 23:01
Lokalizacja: Lublin

Postprzez musial » 14 sty 2010, o 20:12

tak w abu to jest ja mialem ale wyjalem i nic sie nie dzieje pozdrawiam :cwaniak:
MSŁ
musial
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 18:30
Lokalizacja: ZCH /sz-n zawadzkiego

Postprzez Goral1985 » 14 sty 2010, o 23:16

Kolego taka rurka jest seryjnie w naszych Golfikach ;-)
Avatar użytkownika
Goral1985
Badacz tematu
 
Posty: 300
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 19:48
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 15 gości