ciśnieniowe mycie silnika

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

ciśnieniowe mycie silnika

Postprzez snowfox » 16 gru 2013, o 12:02

dziś na myjni widziałem opcje mycia silnika. zapytałem gościa czy jest w stanie umyć każdy silnik , a on mi na to ze oczywiście i problemów z odpaleniem nie bede miał bo już tyle umył i każdy wyjechał bez problemu. I tu proszę Was forumowicze o informacje: co wy o tym myślicie, czy są jakieś przeciwwskazania, i czy ktoś już taki zabieg myjący robił w swoim golfie. Jakie elementy trzeba zabezpieczyć i na co zwrócić uwagę.
snowfox
Czytacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 09:28
Lokalizacja: Sosnowiec

ciśnieniowe mycie silnika

 

Postprzez pietrasiak2 » 16 gru 2013, o 18:14

Przeciwskazań nie ma. Pamiętać musisz by silnik trochą wystygł np najperw umyj budę. Co do reszty to oceń tylko czy masz cały układ dolotowy powietrza. Raczej tyle :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez wojtekjasny » 17 gru 2013, o 12:40

A co z laniem na elektryke można narobić sobie problemu. Zawsze osobiście odłączałem akumulator i czekałem aż silnik dokładnie wyschnie. gdy miałem auto w gazie (im dalej od gazu tym lepiej) gazownik poinformował mnie, abym nie zalał komputera wodą...
wojtekjasny
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 17:06
Lokalizacja: Dolnośląskie

Postprzez snowfox » 17 gru 2013, o 13:40

dokładnie takie same mam obawy... nie dość ze mam watpliwości do do zawilgocenie układu elektrycznego, to jeszcze zgazowany silnik i kolejna elektronika w nim wmontowana...
snowfox
Czytacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 09:28
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez pietrasiak2 » 17 gru 2013, o 13:52

Zawsze możesz osłonić elektrykę w komorze silnika , oraz aparat i złącza przy silniku jak masz obawy :-) wtedy umyć ciśnieniowo
Możesz też użyć preparaty do mycia i odtłuszczania i lekko spłukać z węża i też będzie po sprawie . Co jeszcze mogę dodać to na pewno musisz poczekać parę chwil aż woda scieknie . Myłem niejednokrotnie silniki i przy "umiejętnym"
czyszczeniu/myciu silnika nie miałem problemu z elektryką . Nadmienię też , że takie zabiegi to się raczej robi pow 10 st . :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości