cisnienie oleju

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

cisnienie oleju

Postprzez michal » 9 maja 2007, o 18:26

czesc zapala mi sie kontrolka oleju sporadycznie a wymienilem juz dwa czujniki od wysokiego cisnienia i niskiego czujniki kupilem orginalne cisnienie sprawdzilem i jest od 1,5 do 6 barow . czy ktos wie cos na ten temat
DYDOL
michal
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 maja 2007, o 18:18
Lokalizacja: poznń

cisnienie oleju

 

Postprzez oli1980 » 1 cze 2007, o 18:24

witam
mam golfa 1,4 silnik abd 94r benzynka jednopunktowy wtrysk paliwa
umnie ciśnienie na wolnych obrotach to 1 bar powyrzej 2000 tys obr. ciśnienie jest juz 2 bary i takie sie utrzymuja

co do cujnika umnie gdy kupiłem golfika czujnik biały tem od wyszego cisnienia jaest uzimiony w ten sposub ze pod czujnik sa podłaczone dwa przewody jedon orginalnie i drugi z nim połaczony i podpiety do głowicy co troche mnie zdziwiło

po odpieciu uzimienia i przekroczeniu 3500tys obr właczał sie buczenie i kontrolka ze niema smarowania po ponownym podłoczeniu problemu niema

mechanik stwierdził ze ciśnienie jest w normie i powinno byc od 1,8 - 2,0 bar a ze zadko mi sie zdarza przekraczac 3000 obr to mi to nie przeszkadza
gdzies na forum czytałem ze buczek załacza sie jezeli przez ok. 3 s niema cisnienia a uzimienie wyłacza buczek zobacz czy u ciebie niejest to jakos tak jak umnie zmostkowane
jezdze tak od ok.14 miesiecy i niemam zadnych niepokojacych objawów by coś sie działo na wszelki wypadek raz na jakis czas sprawdzam manometrem cisnienie oleju

pozdrawiam
Avatar użytkownika
oli1980
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: szczecinek

Postprzez uli » 13 wrz 2007, o 00:22

kolega a wlacza ci sie brzeczek jak tak to radze spr pompe olejowa(czy nie jest przytkana albo jest tyle syfu ze sie czasem przytyka) panewki(moga byc przygrzane).Mialem podobny problem i zakonczyl sie calkowitym brakiem smarowania w silniku i na 8-) wymianie pompy olejowej oraz panewek.
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości