brak znaku zapłonu

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

brak znaku zapłonu

Postprzez Diego » 23 sty 2012, o 01:54

jak w temacie... możliwe żeby nie było na kole zamachowym..?? "0" czyli GMP jest a do zapłonu nie ma naciecia, nie ma zadnego znaku :-/ jak teraz ustawiac zapłon?? bo rozumiem ze rozrząd normalnie na to "0" złożyć..a co z zapłonem?? co zrobić czy oznaczyć jakos czy co?? a i czy możliwe zęby koło pasowe było zkręcone główną śrubą wału??? odkręciłem 4 śruby imbusowe a koło ani drgnie :-( ...możliwe ze na śrubie głownej czy tak zapieczone po prostu...PILNEE

[ Dodano: 2012-01-23, 01:07 ]
a i jeszcze jedno... czy warto zakładac pasek rozrządu używany. tzn był w poprzednim sprawnym silniku na którym zrobiłem może z 2 tysiące km...a potem został silnik odstawiony i leżał sobie troche...ale patrzyłem i pasek jest ok..zakładać ten i pozniej najwyżej wymiane zrobić wcześniej czy kupić od razu nowy(ale szkoda bo ten wydaje sie być w b.dobrej kondycji) co doradzacie??
Diego
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 23:51
Lokalizacja: Małopolska

brak znaku zapłonu

 

Postprzez prezesik » 23 sty 2012, o 08:06

Kolo pasowe odkrecasz z 4 imbusow, potem musi zejsc, najwyzej sie zapieklo, wtedy WD-40 i delikatnie mloteczkiem, tylko nie pokrzyw kola pasowego.
Nie zakladaj uzywanego paska rozrzadu, dla swietego spokoju kup nowy, koszt max 50zl.
Jak nie mozesz znalezc znaku na kole zamachowym zawsze mozesz ustawic wal tak, aby palec w rozdzielaczu byl ustawiony na 1 cylinder, wtedy masz juz +/- ustawione na znakach.
Nie wiem jak jest w 1.8, ale znaki powinny byc na gornym kole zebatym walka rozrzadu i na dolnym kole pasowym. Na dolnym powinno byc wyciecie.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Gibon » 23 sty 2012, o 10:15

prezesik25 napisał(a):aby palec w rozdzielaczu byl ustawiony na 1 cylinder,


a nie na drugi? Chociaż mogę się mylić...
Avatar użytkownika
Gibon
Badacz tematu
 
Posty: 224
Dołączył(a): 29 mar 2009, o 11:31
Lokalizacja: Opole

Postprzez Diego » 23 sty 2012, o 12:42

prezesik25, znak na kle zamachowym mam tylko GMP więc ustawie rozrząd ale co poźniej z zapłonem,jak ustawic???

[ Dodano: 2012-01-23, 16:18 ]
no i znowy problem. jak zblokować i odkręcić koło pasowe pompy wody?? bo nie dam rady zdjąć dolnej oslony rozrządu...prbowałem paskiem chwycic z a cholere nie idzie...koło jest na wieloklin i za barzdo nie ma tam jak złapać,masakra

[ Dodano: 2012-01-23, 18:29 ]
już odkręcone
:-)
Diego
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 23:51
Lokalizacja: Małopolska


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości