Brak mocy i słabe osiągi. 1.8 90KM

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Brak mocy i słabe osiągi. 1.8 90KM

Postprzez lukasz040190 » 13 paź 2013, o 14:09

Witam. Posiadam golfa z 1992r. Silnik 1.8 90KM w pakiecie GT. Nie wiem co jest grane, ale na biegu 4 i 5 praktycznie już nie przyśpiesza. Vmax to tylko 140/150 z bólem. na 3 mam 120 po wrzuceniu 4 i 5 coś tam wskazówka lekko dyga do góry. Czytałem trochę w necie o osiągach tego silnika i mimo że to typowy "muł do roboty" to powinien 170 lecieć nawet. Poprzednio miałem "trójkę" 1.4 i lepiej się zbierała. Gdzie szukać przyczyny? Słyszałem, że to może być wada katalizatora, że stary, wypalony itd. ok. Wywalę go i co dalej? Jest tam sonda lambda przecież, a nie zamierzam patrzeć później na zegarach na diodę "check engine". Golfa zakupiłem rok temu i go remontuje. Został mi do wymiany wydech z, którym też nie wiem co zrobić, a do wymiany jest cały. Zależy mi na osiągach oraz na tym by nie odbiegać od serii golfa.
lukasz040190
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 paź 2013, o 13:51
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Brak mocy i słabe osiągi. 1.8 90KM

 

Postprzez deusiwo » 13 paź 2013, o 14:58

sonda lambda jest przed katem, więc tym sie nie przejmuj :) ja wywaliłem katalizator i wyraźnie sie odmulił. ale wiadomo nie doda mu 20KM, jak Ci zależy na osiągach to wpakuj ABF :) z tym że nie wiem czy na Twój problem wycięcie kata coś pomoże. u mnie po wycięciu kata lepiej wchodzi na obroty, z vmaxem nic sie nie zmieniło
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez prezesik » 13 paź 2013, o 19:31

Pierwsza sprawa to filtr paliwa - kiedy był wymieniany?
Druga sprawa to pompa paliwowa - daje odpowiednie ciśnienie? - do sprawdzenia u mechanika.
Na osiągi ma też wpływ sprawny układ WN, czyli kable WN, świece, kopułka i palec rozdzielacza.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez lukasz040190 » 13 paź 2013, o 23:47

układ WN widać, że był wymieniany kompletny przez poprzedniego właściciela. Pompy i i filtra nie sprawdzałem. Jutro mam wymieniany rozrząd to wymienię od razu filtr i sprawdze pompę. Zobaczymy czy coś da. P.s. Zapominałem nadmienić że w golfie jest stara instalacja gazowa- 8letnia.

A co do wydechu to ma ktoś jakieś ciekawe propozycje? Kumpel mi ostatnio poradzil wywalic kat i wstawić strumiennice, a wydech cały na fabryczny wymienić tyle że końcowy wstawić od gti lub typowy sport. Zależy mi by nie odbiegać od serii i nie wydawać kupy siana.
lukasz040190
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 paź 2013, o 13:51
Lokalizacja: Nakło nad Notecią


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 15 gości