Brak mocy... Dławi się...

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Brak mocy... Dławi się...

Postprzez andonepb » 27 maja 2012, o 18:27

Witam, szanowne grono forumowiczów.

Szukałem jakichkolwiek informacji na temat mojej usterki lecz nie znalazłem typowych tych samych objawów lecz jeśli znajduję się już taki artykuł bardzo przepraszam być może zbyt mało się starałem.
Od jakiego czasów mój VW (mk III 1,8 ABS '95 Variant) nie chce za bardzo ze mną współpracować ....Mianowicie sprawa wygląda tak iż ruszając z miejsca samochód nie potrafi się zebrać tak gdyby go zalewało ten objaw występuje w zakresie około do 2000 - 2500 obrotów powyżej tego normalnie przyspiesza, nie zależnie od położenia pedału gazu czy jest w podłodze czy też stopniowo dodaję samochód przyspiesza według własnego uznania. problem ten jest na każdym biegu nie zależnie od temperatury silnika, warunków pogodowych czy czegokolwiek zawsze jest tak samo. Ponadto dodam iż czasem ma problem z odpaleniem trzeba długo go "piłować" lecz ten problem pojawił mi się kilka razy i to na rozgrzanym silniku, gdy trochę postał i znów chciałem go uruchomić. Ten problem już kiedyś miałem lecz nie był tak intensywny powiedzmy że w zakresie do 2000 obrotów gdy się zbierał tak jakby coś przerywało ale trwało to około 5 sekund może nawet nie ale dało się jeździć a teraz nie raz na jedynce ruszam z miejsca czasem i nawet 10-15 sekund a potem zmiana biegów powyżej 3000 żeby dało się jechać. Ten problem co już kiedyś miałem ustał po ustawieniu zapłonu czyli jakiś półtora miesiąca temu za jakiś czas urwało mi się złącze elastyczne na wydechu po wymianie w nie długim czasie problem ten znów powrócił i to zwiększonym efektem jaki jest dziś. Do tej pory próbując rozwiązać zagadkę złej pracy silnika wymieniałem filtr paliwa, filtr powietrza, świece najpierw jedno elektrodowe Bosch - obecnie trzy elektrodowe NGK, kable WN, kopułka, cewka zapłonowa + moduł, guma miedzy wtryskiem a kolektorem ssącym oczywiście wszystkie elementy nowe są. Ponadto lałem paliwo V-power i inne aby przepaliło silnik, jakieś preparaty czyszczące wtrysk renomowanych firm i wszystko bez skutecznie... zauważyłem też większe zużycie paliwa. Silnik normalnie osiąga temperaturę nie grzeje się... Zwracam się też do Was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tematu:) z góry dziękuje za pomoc.
andonepb
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 17:21
Lokalizacja: BYTOM

Brak mocy... Dławi się...

 

Postprzez paxstor » 27 maja 2012, o 19:27

andonepb, posiadasz przepławkę?? Bo nie wiem jak jest u ciebie ale przyczyną może być właśnie ona, miałem coś podobnego
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez pietrasiak2 » 27 maja 2012, o 19:51

Sprawdź czujnik temperatury cieczy (ten 4 pinowy ) lub go wymień , 2 zobacz jak pompa paliwa podaje paliwo przy mono wtrysku . 3 na koniec Sprawdź TPS - a Ja miałem identyczny problem wymieniłem czujnik i pompę i po sprawie :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości