bierze olej

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Postprzez HansGT » 8 maja 2015, o 16:12

no właśnie też mi sie tak wydaje, że powinienem mieć jakiś gęstszy, ale nie wiem dlatego chce sie dowiedzieć co polecają eksperci :D :super:
HansGT
Avatar użytkownika
HansGT
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 29 kwi 2015, o 23:21
Lokalizacja: Radzionków

 

Postprzez trollu » 8 maja 2015, o 17:12

było milion razy. jak się poci to jakiś tam wyciek już jest, na 99% uszczelniacze zaworowe jeżeli nie były wymieniane, być może pierścienie. przy bucie np na autobahnie zawsze trochę oleju pójdzie.
Co do 10w - olejem silnika się nie naprawia, ja po remoncie głowicy lałem 5w-40 i od wymiany do wymiany bez dolewek jeździł.
zacznij od uszczelniaczy zaworowych, uszczelkę pod deklem i tak masz do wymiany tylko wypadałoby rozrząd od razu wymienić jak wałek ściągniesz. wszystko na forum opisane
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez kriss0009 » 11 maja 2015, o 11:58

a jak sprawdzić, czy odma jest zapchana i jak ja wyczyscic?
kriss0009
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 17:08
Lokalizacja: Gryfice

Postprzez trollu » 11 maja 2015, o 13:02

ja bym nie kombinował tylko rozebrał i wyczyścił. wystarczy przepłukać gorącą wodą. tylko jak odma ma swoje lata to może być tam że będzie trzeba ją wymienić bo plastiki mogą być spękane a uszczelki twarde, będzie łapać lewe powietrze i dalej będzie kicha. "cała" odma to oring z zabezpieczeniem na wyjściu z boku silnika, przewód długi (w nim pewnie będziesz mieć spękane końcówki - metal oblany plastikiem), podwójny gumowy przewód łączący dolot i długi przewód z grzybkiem w pokrywie zaworów, grzybek (skraplacz oleju) w pokrywie zaworów i jego uszczelka. grzybek wystarczy przepłukać, reszta pewnie będzie do wymiany jeżeli jest jeszcze od nowości
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości