bendiks nie wyrzuca?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

bendiks nie wyrzuca?

Postprzez prezesik » 28 mar 2012, o 21:35

Witajcie!

Sporo rzeczy już w golfie rozkręciłem, ale jeszcze nie rozkręcałem rozrusznika i wolę zapytać:

Od jesieni mam z nim problem. Prawie zawsze za pierwszą próbą uruchomienia silnika rozrusznik nie wyrzuca bendiksu, słychać tylko jak rozrusznik kręci w miejscu, dopiero za drogim razem normalnie bendiks wyrzuci i silnik można odpalić.

Podpowiedzcie, czy od razu w ciemno mam kupować bendiks, czy to jego wina?
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

bendiks nie wyrzuca?

 

Postprzez paxstor » 28 mar 2012, o 22:54

prezesik25, jak dla mnie to na pewno bendiks tylko że, z tego co widziałem niektóre rozruszniki mają nie wymienną tą część przynajmniej widziałem taki, nie wiem jak jest u ciebie
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Berathor » 28 mar 2012, o 22:57

zgadzam się z Paxtorem, u mnie też był nie wymienny bendiks, a za cały rozrusznik zapłaciłem 100 zł, a zamontowanie go to nie jest żaden problem. Fakt tylko, że wymieniałem rozrusznik w Polo, ale o ile pamiętam to kupowałem właśnie z MK3 używany na szrocie.
Avatar użytkownika
Berathor
Czytacz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 13 gru 2011, o 23:58
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna

Postprzez przemo » 28 mar 2012, o 23:07

u mnie bendiks normalnie cały się wymienia, robiłem ostatnio u siebie całą regeneracje i prezesik25 kup sobie od razu szczotko trzymacz bo szczotki mogą się już kończyć i najlepiej tulejki wymień, jak nigdy nie robiłeś rozrusznika u mnie na wykończeniu już były, teraz po remoncie śmiga jak zły ;-) ps. od razu wymyj sobie układ planetarny i delikatnie nasmaruj smarkiem i będzie wszystko git :-D
Był Golf 3 GT 1.8ABS
Obecnie Seat Leon Top Sport 1.9TDI ARL 150PS
przemo
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 01:44
Lokalizacja: DBA


- - - choya wino



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 14 gości