BARDZo PROSZĘ O POMOC, FALOWANIE OBROTÓW !!!!!!!!

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

BARDZo PROSZĘ O POMOC, FALOWANIE OBROTÓW !!!!!!!!

Postprzez kkaappeerr » 3 mar 2012, o 23:26

Witam serdecznie, bardzo zależy mi na opini, kogoś, kto ma większe pojecie na temat motoryzacji, niż ja (a mam je niewielkie)........ :-)


Sprawa jest następująca, jutro mam zamiar zakupić GOLFA III 1.4 benz. Auto oglądałem ze znajomym mającym nieco większe pojecie ode mnie. Wszystko bardzo ładnie się prezentuje blachy super, środek zadbany technicznie tez wszystko ok.

Jest tylko jeden problem, mianowicie chodzi o to, ze silnik na wolnych obrotach "faluje" na początku chodzi dosyć głośno i ma wysokie obroty, potem gdy się rozgrzeje , falowanie jest niewielkie.

Moje pytanie jest następujące, co to może być i jakie mogą być koszty ewentualnej naprawy tej usterki, a może, nie ma to na nic większego wpływu i nie wymaga naprawy ????????
kkaappeerr
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 17:43
Lokalizacja: Warszawa

BARDZo PROSZĘ O POMOC, FALOWANIE OBROTÓW !!!!!!!!

 

Postprzez trollu » 4 mar 2012, o 03:25

najlepiej byłoby podpiąć pod VAGa, może coś pokaże
walnięty może być czujnik temp, przepustnica.
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez pablomed » 4 mar 2012, o 09:29

kkaappeerr, myślę że niema się czym martwić, ale do dalszego szukania najbardziej prawdopodobnej usterki potrzeba znać typ silnika. Czyli albo ABD na wtrysku jednopunktowym albo AEX na wielopunktowym. Potem wpiszesz ten typ silnika + falowanie obrotów w wyszukiwarkę i wszystko znajdziesz .
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości