Aparat zapłonowy Pytanie

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Aparat zapłonowy Pytanie

Postprzez sebastyanov » 7 lut 2014, o 00:49

Cześć wszystkim :-)
mam pytanie związane z aparatem zapłonowym . a mianowicie interesuje mnie w którą stronę się zapłon przyspiesza a w którą opóźnia. zgodnie z ruchem wskazówek zegara zapłon będzie opóźniony czy odwrotnie. pytam bo mechanik mi ustawiał zapłon przed tym jak przeprowadziłem auto zaznaczyłem na obudowie aparatu i na aparacie kreskę. po odbiorze mówił że lampą sprawdzał zapłon i był niby przestawiony.. ustawił ale auto nie chodziło dobrze tzn zbieralo się itd ale coś stukało w silniku przedstawiłem zapłon tak jak był i jest dobrze lecz ma trochę muła patrzac na znak co robiłem aparat był gdzieś ok 1.cm przestawiony zgodnie z ruchem wskazówek zegara . pomoże ktoś. z góry dzięki
Pozdro :-)
sebastyanov
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 16:20
Lokalizacja: EKU

Aparat zapłonowy Pytanie

 

Postprzez pablomed » 7 lut 2014, o 18:59

Zegarek zostawmy bo zależy czy patrzysz od strony kierowcy czy z drugiej, kręcąc aparatem w tę stronę co obraca się silnik opóźniasz zapłon i na odwrót. Ale to nie jest sposób. Skoro przy ustawieniu na lampę silnik chodził źle to trzeba poszukac problemu: wpierw sprawdzić ustawienie rozrządu bo pachnie mi pomyłką o ząbek lub dwa.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez sebastyanov » 7 lut 2014, o 19:50

no też właśnie dla mnie dziwna sprawa jeżeli opóźnie zapłon to auto jest doslownie mulowate a jeżeli to wali z silnika jak by coś się poluzowalo na wale
. druga rzecz przestawiony rozrzad ?? jak ustawie na znaki to na korbowym jest na 0 a na rozrzadzie kropka czyli wychodzi na to ze jest ok. tym bardziej ze auto pali na dotyk
sebastyanov
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 16:20
Lokalizacja: EKU


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości