AGG pakiet startowy

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

AGG pakiet startowy

Postprzez strzelu » 20 mar 2013, o 07:37

witam,

udało mi się już ogarnąć prawie wszystkie opłaty dla darmozjadów (czyt. urzędasów) i zbliża się czas wymiany części w nowym AGG 20 J. I tutaj prośba do was. Jakie części polecacie, jakich producentów i jeśli podacie cenę również będzie fajnie. Oczywiście na pierwszy ogień idą wszystkie filtry (olej, paliwo, kabina, powietrza), rozrząd, świece, kable, klocki na tył + zapewne tarcze na tył, przewody hamulcowe od tylnej belki do kół, olej, płyn hamulcowy. Jeśli o czymś zapomniałem to edit potem. Za każde uwagi od doświadczonych użytkowników tego silnika będę bardzo wdzięczny.

edi1 + uszczelka pod pokrywę zaworów
strzelu
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

AGG pakiet startowy

 

Postprzez trollu » 20 mar 2013, o 10:37

-uszczelki - Erling albo Victor Reinz, ja mam VR i jestem zadowolony
-cały zapłon - Beru, Bremi lub Bosch - kable i świece Beru, kopułka z palcem Bosch i zero problemów. Cewka to jakiś chinol to pomijam :lol:
- rozrząd - pasek Contitech lub Gates, rolka SKF lub INA
- olej - miałem zalać Valvo ale hurtownia w której się zaopatruję akurat go nie miała więc jest Castrol GTX 10w40, filtry Mann. Jakbyś miał możliwość to polecam Valvo lub Motula lub Millersa. Ten ostatni może nieco lepszy ale nie wiem jak z cenami
- płyn hamulcowy Valvo
- tarcze i klocki - w zeszłym roku na przód zakładałem tarcze Cifan i klocki LPR, taki zestaw polecił mi znajomy który ma sklep z częściami jako najlepszą opcję jakoś w rozsądnej cenie i po 11kkm nic się złego nie dzieje.

sprawa cen jest prosta - kupuj w hurtowni. dla przykładu:
- rozrząd Conti + INA kosztował mnie 3 lata temu ok 300zł ? - nie pamiętam dokładnie. 2/3 ceny to rolka
- uszczelka VR pod dekiel kosztowała mnie w zeszłym roku ok 90zł, nie pamiętam już.
W tym roku przy okazji wymianu uszczelki pod głowicą kupiłem wszystko VR i za wszystkie części (uszczelka głowicy, dekla, kolektorów, wałka rozrządu, zaworów, śruby głowicy, pasek rozrządu Gates i rolka SKF) zapłaciłem 450zł. chyba nie muszę pisać ile mogłoby mnie to wynieść w zwykłym sklepie który narzuca swoją marżę.
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 31 gości