AEX czy AEE

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

AEX czy AEE

Postprzez 4thelement » 10 paź 2014, o 13:11

Miałem okazję przejechać się gofrem z silnikiem takim niby jakim mam ja czy AEX...i tutaj nastąpił mały dylemat...mianowicie...ten AEX jechał zupełnie inaczej niż mój "AEX"....w porównaniu z moim to połowa tej mocy co ja mam....

i nachodzi mnie pytanie jako że gofra mam od roku a z zewnątrz te dwa silniki są takie same....jak odróżnić AEX od AEE....wlepka jest na AEX ale nie znam tak naprawdę przeszłości tego samochodu i zastanawiam się czy nie został wrzucony kiedyś silnik AEE.....

jeśli ktoś coś pomoże będę wdzięczny
4thelement
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 7 lut 2014, o 13:09
Lokalizacja: BB

AEX czy AEE

 

Postprzez pablomed » 10 paź 2014, o 22:28

w numerze silnika wybitym na bloku między 3 i 4-tym cylindrem pierwsze trzy litery to kod silnika. Jeśli nie dasz rady już ich odczytać to możesz spróbować wygooglować numery sterownika silnika z podszybia. Ale jeśli jest wyraźnie mocniejszy niż 1.4 AEX to prawie na pewno AEE. Porównaj jeszcze z innymi autami może twój jest po prostu sprawny a tamten nie był
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez 4thelement » 10 paź 2014, o 22:56

dzięki za opowiedź, jutro zerknę na nr silnika lub ewentualnie podepnę Vag i zczytam nr sterownika....sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie...


edit:

rozczytałem się w nr silnika, znalazłem na głowicy takie oznaczenia

030 103374H MW4 TL023
ZKE K2


i nic z tego nie rozumiem ;)


Edit:

znalazłem w carprog......jednak AEX...czyli zdrowy silnik ;)
4thelement
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 7 lut 2014, o 13:09
Lokalizacja: BB


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości