ABU kompresja fiksuje

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

ABU kompresja fiksuje

Postprzez Remekremek » 11 sty 2014, o 13:45

Abu po wymianie uszczelki i obróbce głowicy Podczas mierzenia ciśnienie na garach dochodzi do ok 14 i raptownie spada do 9 i znów sie podnosi do 14 i spadek jest troche mniejszy Tak jest na 3 garach Olej czysty ,płyn też

Gdy jest zimny na postoju ładnie zapala i wchodzi na obroty Podczas jazdy do około 70 stopni jest ok powyżej zaczyna sie dławić tak jak by go zalewało Świece w kolorze popiołu z papierosów
Remekremek
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 05:57
Lokalizacja: 100 lica okolica

ABU kompresja fiksuje

 

Postprzez hubert213 » 11 sty 2014, o 17:19

no to skoro mowisz ze dławi go jak jest ciepły to pierwszą poszlaką jest ciepło metal sie powiększa moze pierścienie ??
Avatar użytkownika
hubert213
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 gru 2013, o 01:27
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez Remekremek » 11 sty 2014, o 17:58

a co z wahaniem kompresji
Remekremek
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 05:57
Lokalizacja: 100 lica okolica

Postprzez k-m-r1 » 11 sty 2014, o 20:37

kompresje mierzymy na ciepłym silniku

wachanie kompresji hmm jeśli ukłąd szczelny to próba olejowa
jak będzie to sam poczytasz bo było nie raz
albo pierscienie albo zawory
Ostatnio edytowano 11 sty 2014, o 20:46 przez k-m-r1, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Remekremek » 11 sty 2014, o 21:08

wiem ze na ciepłym mierzymy tylko skąd taki nagły spadek cisnienia , po przestaniu krecenia cisnienie trzyma
Remekremek
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 05:57
Lokalizacja: 100 lica okolica

Re: ABU kompresja fiksuje

Postprzez pietrasiak2 » 12 sty 2014, o 03:29

Remekremek napisał(a):Abu po wymianie uszczelki i obróbce głowicy Podczas mierzenia ciśnienie na garach dochodzi do ok 14 i raptownie spada do 9 i znów sie podnosi do 14 i spadek jest troche mniejszy Tak jest na 3 garach Olej czysty ,płyn też

Gdy jest zimny na postoju ładnie zapala i wchodzi na obroty Podczas jazdy do około 70 stopni jest ok powyżej zaczyna sie dławić tak jak by go zalewało Świece w kolorze popiołu z papierosów

Jak ty mierzysz to ciśnienie ? opisz, .Opisz też co robione było z tą głowicą i kto to robił.
Jeśli nie robiłeś nic z gniazdami zaworów i pozamieniałeś zawory / gar to będziesz miał taki efekt nie ma innej opcji .Pierścienie odpadają :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Re: ABU kompresja fiksuje

Postprzez Remekremek » 12 sty 2014, o 07:58

pietrasiak2 napisał(a):
Remekremek napisał(a):Abu po wymianie uszczelki i obróbce głowicy Podczas mierzenia ciśnienie na garach dochodzi do ok 14 i raptownie spada do 9 i znów sie podnosi do 14 i spadek jest troche mniejszy Tak jest na 3 garach Olej czysty ,płyn też

Gdy jest zimny na postoju ładnie zapala i wchodzi na obroty Podczas jazdy do około 70 stopni jest ok powyżej zaczyna sie dławić tak jak by go zalewało Świece w kolorze popiołu z papierosów

Jak ty mierzysz to ciśnienie ? opisz, .Opisz też co robione było z tą głowicą i kto to robił.
Jeśli nie robiłeś nic z gniazdami zaworów i pozamieniałeś zawory / gar to będziesz miał taki efekt nie ma innej opcji .Pierścienie odpadają :-)


Ciśnienie
Po nagrzaniu silnika bez swiec, otwarta przepustnica,odpięty wtryskiwacz
Głowica
Obróbkę głowicy robił zakład specjalistyczny zajmujący się obróbka silników
Remekremek
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 05:57
Lokalizacja: 100 lica okolica

Postprzez pietrasiak2 » 12 sty 2014, o 15:55

Obróbkę głowicy robił zakład specjalistyczny zajmujący się obróbka silników

Nie dałeś pełnej odpowiedzi, co oni robili " dokładnie" z tą głowicą?
1.Planowanie?
2.Sprawdzanie szczelności?
3.Docieranie gniazd zaworowych , wymiana prowadników , itd.
4.Kto składał (uzbrajał) głowicę ?
5. Ważne jest też by nie pozamieniać hydropopychaczy?(czy przypadkiem nie "klepią" ?
Odpisz na te pytanie , bo profesjalny zakład to nie wszystko , wychodzi na to że nie domyka zaworów , co jeszcze może być to źle ustawiony rozrząd
:-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Remekremek » 12 sty 2014, o 17:27

.Planowanie [ napawanie ubytków przy kanałach wodnych] ,docieranie gniazd zaworowych(była wymiana zaworów ] , wymiana uszczelniaczy
Resztę głowicy uzbrajałem sam (wszystko wróciło na miejsce tak jak było przed demontażem]
Silnik zapala i chodzi na wolnych ok Ładnie sie wkreca na wysokie obroty [na postoju ]

Pytanie Teoretyczne
1 Jak zdejmę wałek rozrządu zawory powinny być zamknięte mogę zmierzyć cis [bez pozostałych świec]
chce wykluczyć nieszczelność zaworów
2 mam jeszcze wałek rozrządu od 3f zmieni on cos w charakterystyce silnika
Remekremek
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 05:57
Lokalizacja: 100 lica okolica

Postprzez pietrasiak2 » 12 sty 2014, o 22:31

chce wykluczyć nieszczelność zaworów

To powinienes sprawdzic przed zalozeniem glowicy ( bardzo prosty sposob domowy), nawet jak wyspecjalizowany zaklad to robil. Ale jesli dalej ta kompresia skacze to bym albo ja zdjol lub reklamacje skladal :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Remekremek » 13 sty 2014, o 12:20

prawdopodobnie zdejme głowice dzis albo jutro

[ Dodano: 2014-01-14, 18:25 ]
Po zdjęciu głowicy zawory i tłoki były jak popiół z papierosa

[ Dodano: 2014-01-23, 18:43 ]
sprawdziłem głowice zawory szczelne 12h zalane naftą i trzymaja Blok wyglada ok nic niepokojacego Złożyłem jeszcze raz kampresja jest (na ciepłym } Odpala prawie 100 na 100 ładniie wchodzi na obroty .
gorzej w czasie jazdy ,gdy zimny ok Wmiare łapania temp zaczyna go przyduszać jak by go zalewało .Jak pedałem znajdzie sie odpowiednie położenie to idzie .Olej czysty Przewody wodne miękkie

Co jest ?
Remekremek
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 05:57
Lokalizacja: 100 lica okolica


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości