ABF turbo - po wymianie wałka nie odpala

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

ABF turbo - po wymianie wałka nie odpala

Postprzez Guffii » 4 paź 2015, o 10:50

Nie wiem czy było, ale nie znalazłem nic podobnego, jeśli jest - przepraszam i proszę o link.

Cześć! Mam problem z moim uturbionym ABF'em ... nie umiem sobie już z tym poradzić :(
Mianowicie pewnego dnia wymieniłem sprzęgło na nowe, po odpowiednim dotarciu ruszyłem dość mocno, przeskoczył wałek ssący o jeden ząbek, chodził jak diesel i stracił moc, po ustawieniu rozrządu dalej klekotał, więc zdjęliśmy głowice - zawory całe, kieliszki się posypały więc je wymieniłem, niestety za słabo dokręciliśmy lub zmęczenie materiału przy próbie przekręcania na 5 biegu koła pękł klin na kole i wale, wałek poszedł do wymiany razem z kołem. Rozrząd ustawiony do punktów zero, nowy palec zapłonu. Próba przekręcenia.. kręcił ale słabo obroty wahają się około 140rpm. Wyczyszczony został rozrusznik ale to nic nie pomogło... iskra jest, wtryski paliwo podają a mimo to nie chce odpalać... Myślałem że to czujnik położenia wału więc podmieniłem na działający od kolegi, ale dalej cisza... raz na jakiś czas jest mały strzał i tyle... gdzie może tkwić problem? skoro iskra jest i paliwo też?...
Dodam że do ori sterownika jest dopięty ECU DET3, czujniki temp ok, resztę ciężko mi sprawdzić - strojone u Lamika było.
Macie Panowie jakieś pomysły?
Avatar użytkownika
Guffii
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 17:52
Lokalizacja: Gliwice

ABF turbo - po wymianie wałka nie odpala

 


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości