A co do silnieka jest lepsze

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

A co do silnieka jest lepsze

Postprzez Daniel.Z » 6 sie 2007, o 10:07

Mam dylemat, Mam nowy samochód (golfik 3; 1,4 + gaz) i nie wiem zabardzo jaki olej był lany do silnika i zastaniawim który z poniższych mineralnych jest ok:

Castrol Magnatec 15W-40

Elf Sporti SRI 15W-40

Lotos 15W-40

Lotos Gas 15W-40

A może jakieś inne?
Daniel.Z
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lip 2007, o 15:12
Lokalizacja: Białystok

A co do silnieka jest lepsze

 

Postprzez krazek1 » 6 sie 2007, o 10:28

Nie lej Lotosa
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Daniel.Z » 6 sie 2007, o 14:18

krazek1 napisał(a):Nie lej Lotosa


a dlaczego ??
Jest taki zły??
Daniel.Z
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lip 2007, o 15:12
Lokalizacja: Białystok

Postprzez krazek1 » 6 sie 2007, o 14:21

Lotos to lipa, lepiej lać Castrola, Mobila1, Motula
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez adams » 11 sie 2007, o 00:42

Mistrzu, ile kilometrow w rzeczywistosci ma przejechane Twoj golfik ?jesli ponad 150 tysiecy, to nawet polsyntetyku mu nie lej, tymbardziej ze auto masz na gaz . Ja mam golfa 1,6 pozalozeniu gazyu szlak trafil uszczelniacze zaworow i zaczal wpierdzielac olejwiec kupilem mobila polsyntetyk. Znajomy ktory sprowadzil mi to auto powiedzial ze do tak starych silnikow ktore juz przejechaly swoje km leje sie mineralne oleje bo sa gestsze. a syntetyk taki jak mobil 1 leje sie do silnikow nowych, wiec przeklinam , nie lej syntetyka, bo wyrzucisz kupe kasy w bloto i Cie szlak zacznie trafiac jak sie okaze ze po paru set km jezdziswz bez oleju. Taka opinia moja, ktora wpoili mi do glowy znajomy handlarz samochodow i sprzedawca w sklepie motoryzacyjnym i w pysk innych ludzi ktorzy maja starsze autka. Zrobisz jak uwazasz, ale mobil 1 sie nadaje do golfa 5ki a nie 3ki :( chociaz widze ze moderator poleca mobila 1ke miedzy innymi ... a wiec ktorys z Nas Ci zle radzi. ja tylko mowie to co ja wlalbym do swojego na Twoim miejscu. Rób jak uwazsaz nie mowie ze chlopaki z forum nie maja racji ... moja osobista opinia. Pozdrawiam ...
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez adams » 11 sie 2007, o 00:44

sorry teraz widze ze pytasz ktory z mineralnych a ja Ci truje o polsyntetycznych i syntetykach ... sorry moj blad .... chyba juz spie sorry ze mieszam pozdro aha wracając do sklepowych góru to w kazdym ze sklepow jak sie pytalem czy rzeczywiscie olej Lotos specjalnie przeznaczony do silnikow na gas jest pod jakis wzgledem lepszy to kazdy odpowiadal ze to sciema pic na wode fotomontarz ... a apoza tym kolega wyzej napisal ze lotos to gowno ...chyba cos w tym musi byc ... DOBRANOC
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Uree » 11 sie 2007, o 09:24

Witam, co do oleju to chyba najlepiej wybrac tego Castrola ale ja nie mialem kasy zbyt wiele po zakupie auta, oplatach i wymianach rozrzadu, ogumienia itd i wlalem olej Orlen Gas Lubro, oczywiscie zmienilem tez filtr oleju i poki co to olej sprawuje sie znakomicie, silnik sie nie grzeje, smarowanie jak ta lala. Zmienie go oczywiscie szybciej niz bym wymienial takiego Castrola, zrobie na nim z 7 tys i na pewno bedzie wszystko ok, a wtedy juz Castrolek w nim zagosci:)Pozdrowionka
Uree
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 15 lip 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bydgoszcz


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości