2e filtr z przepływką

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

2e filtr z przepływką

Postprzez mateusz_918 » 2 lis 2013, o 14:55

witam panów

po dzisiejszym pucowaniu przepustnicy powiedziałem dosć stożkom!!! miałem dobrej firmy simota z olejkiem dbałem ale i tak ciągnie syf do komory.

decyzja była jedna poszedłem w ori puche filtra z wkładką K&N

i tak mam zabudowe filtra na 2e z przepływką i są 2 wloty na wężyki :-| pytanie z kad te węzyki mam wyczarować i i jaka kolejnosć ich montażu

daje foto o co mi chodzi
Obrazek
mateusz_918
Gaduła
 
Posty: 444
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 17:51
Lokalizacja: Lech Poznań
Rocznik: 96
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

2e filtr z przepływką

 

Postprzez pablomed » 2 lis 2013, o 18:12

U góry do przepustnicy dochodzi weżyk, leci w dół i najprawdopodobniej masz go teraz podpiętego bezpośrednio do regulatora ciśnienia paliwa.
A normalnie na tym wezyku ma być jeszcze trójnik , z niego odałęzienie leci do jednego z króćców tego termostatciku z fotki, a z drugiego króćca kolejny wężyk idzie w tył do dolnej części obudowy filtra i jest tam z tyłu podłączony do pneumatycznego siłownika klapki ciepłe/zimne. Wężyki muszą po pierwsze szczelne, po drugie z takiego materiału aby nie zapadały się od podciśnienia, czyli plastykowe albo ze "zbrojonej" gumy.
Póki co auto bez tych wężyków będzie normalnie działać. Dziłanie klapki przydaje sie troszkę ma mrozach, powoduje że trochę ciepłego powietrza od osłony kolektora wydechowego trafia do silnika. Dzięki czemu w fazie rozgrzewania silnika benzyna lepiej odparowywuje w mieszance.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez mateusz_918 » 2 lis 2013, o 18:56

nie no ja mam ten trójnik poniżej przepustnicy jeden idzię do niej drógi gdzieś za kolektor a trzeci do regulatora

wiec jeszzce jeden trójnik założyć?? bo jak kupiłem golfa to te węzyki wołały o pomste miałem nielada zagryche o co biega niechodził golf, ale jakos poradziłem sobie i hasał na stożku
mateusz_918
Gaduła
 
Posty: 444
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 17:51
Lokalizacja: Lech Poznań
Rocznik: 96
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez pablomed » 3 lis 2013, o 21:22

to zobacz czy ten co idzie za kolektor został zaślepiony, bo niema tam iść , to jest ten kawałek co powinien iść do termostaciku
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości