1.8 AAM. Dusi sie, gasnie na ostrym zakrecie w prawo...

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

1.8 AAM. Dusi sie, gasnie na ostrym zakrecie w prawo...

Postprzez Misiek1394 » 1 mar 2013, o 16:24

Cześć. Silnik 1.8 AAM

Problem ten wystepuje gdy w baku zostaje około 10-15l paliwa. Przy ostrym lub długim zakrecie samochód dusi sie na zakrecie w prawo. Przy gwałtownym hamowaniu to samo. Wskazówka poziomu paliwa jest jeszcze nad czerwonym polem.
Dodam że gdy po nocy odpalam samochód to trzeba chwilke pokrecic, jak zgasze i odczekam chwile i odpale to pali od strzała.

Czytałem w innych tematach że to wina pompy paliwa [jakaś nieszczelność lub zły montaż]

Czy ktoś miał ten problem i udało mu się go rozwiązać? Bo to staje sie być uciażliwe, zwlaszcza jak auto zgasnie i trace wspomaganie.
Avatar użytkownika
Misiek1394
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 21:16
Lokalizacja: jestem?

1.8 AAM. Dusi sie, gasnie na ostrym zakrecie w prawo...

 

Postprzez prezesik » 1 mar 2013, o 18:26

Jak wymieniana była niedawno pompka paliwa to może się tak dziać jak nie założy się gumowego oringu - nie wiem gdzie on dokładnie jest, ale czytając forum często natknąłem się na takie objawy po takiej operacji.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Misiek1394 » 1 mar 2013, o 19:10

Właśnie ja juz takiego golfa kupiłem a pompka raczej była wymieniana bo ten pierscien zakrecany nie ma ucha. A gdzie ten oring sie znajduje trzeba rozbierac pompke? Bo na 100% nie chodzi o ten co jest pod tym pierscieniem co sie nim zakreca pompke.

Nikt nie ma starej pompy paliwa aby zrobić zdjecie pogladowe?
Avatar użytkownika
Misiek1394
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 21:16
Lokalizacja: jestem?


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości