1.6 GT (101 KM) stukanie pod maską - zapewne silnik

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

1.6 GT (101 KM) stukanie pod maską - zapewne silnik

Postprzez Zdekonspirowany » 8 lut 2014, o 15:55

Już od jakiegoś czasu przeglądam to forum i zauważyłem że wielu z Was posiada ogromną wiedzę na temat golfów - co więcej skorzystałem z niej już nie raz czy dwa. Jeżeli chodzi o samochody "uczę się/takie raczkowanie :)" wiec jak tłumaczycie - raczej jak do 3 latka :)

Tyle w formie wstępu.

Mam ogromny problem z moim golfikiem - cały czas coś mi stuka, dokładnie od momentu kiedy go kupiłem. Jest to stukot raczej rytmiczny, nie znikający a w przypadku przyspieszenia (dodanie gazu) i stukot przyspiesza. Oczwiście zainspirowany tematami na forum podpytałem mechanika u którego robiłem obsługę, wymieniałem paski, jakieś plastikowe części przy skrzyni biegów mi wymieniał także stwierdzimy: raczej się zna, a podpytałem co tak stuka.

Powiedziałem ze doczytałem że to może szklanki czy inaczej popychacze hydrauliczne, albo zawory. Stwierdziłem że to raczej silnik i tego się trzymałem. Niestety nie byłem przy tym jak rozbierał autko ale zapewnił mnie że to ani szklanki a i zawory wyglądały spoko - przynajmniej od góry (cokolwiek to znaczy)

Oczywiście żeby nie było nudno dołączam filmik, ogólnie dodatkowo będzie drugi dźwięk który wyłonił się po właśnie zmianie tych plastików od zmiany biegów - słyszałem opinie że to napinacz może być albo jakaś piszcząca sprężarka - mają mi to w poniedziałek zobaczyć. Skupmy się raczej na przyczynie stukania - chce to zrobić by ładnie warczał, konkretnie jak powinien

Filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=OGMMkP2h_XU

A co do opinii mechanika - jeżeli jednogłośnie stwierdzimy że mechanik nie miał racji - sprawdzę dalej u innego. W końcu też człowiek, mógł się pomylić albo przeoczyć.

Z góry dziękuje za pomoc, sugestie.
K.
Avatar użytkownika
Zdekonspirowany
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lut 2014, o 17:15
Lokalizacja: Trójmiasto

1.6 GT (101 KM) stukanie pod maską - zapewne silnik

 

Postprzez Michu! » 9 lut 2014, o 13:33

osobiście mechanikiem nie jestem i nie znam sie aż tak ale jak włączyłem ten filmik to od razu pomyślałem o panewkach, pisałeś też ze po dodaniu gazu stukot przyśpiesza. Kolega kupił tigrę z takim samym problemem ;-) w jego przypadku to były panewki, i tak samo po dodaniu gazu tluklo jeszcze bardziej.
Niech zdiagnozuje to jakiś mechanik z prawdziwego zdarzenia ;-)
Avatar użytkownika
Michu!
Badacz tematu
 
Posty: 345
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 11:30
Lokalizacja: Knurów
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez carrie86 » 11 lut 2014, o 23:15

Dziś u mnie pojawił się ten sam problem. A więc pomóżcie coś.

[ Dodano: 2014-02-12, 08:29 ]
Dodam jeszcze, że u mnie pojawia się na dobre ten warkot po przejechaniu kilku kilometrów.
Avatar użytkownika
carrie86
Czytacz
 
Posty: 80
Dołączył(a): 6 sty 2014, o 11:19
Lokalizacja: Człuchów

Postprzez hubert213 » 15 lut 2014, o 23:59

Jak popychacze w pożądku to panewki na moje babskie oko , kolego musisz lupać swoje aft ... staraj sie nie jeździć zeby bloku nie zajdzieć do końca , polecisz w koszta troche . Twoj golf albo dostawal po piździe albo ktos dobrze go kręcil na zimnym . Hu*owa sprawa Wspoloczoje
Avatar użytkownika
hubert213
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 gru 2013, o 01:27
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez pietrasiak2 » 16 lut 2014, o 13:49

Zdekonspirowany napisał(a): zapewnił mnie że to ani szklanki a i zawory wyglądały spoko - przynajmniej od góry (cokolwiek to znaczy)

Co to za mechanik??? Raz sprawdź ustawienie rozrządu a co do mechanika to powinien słyszeć i wiedzieć czy klepie góra czy dół , czy przypadkiem jakieś inne.
:-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez hubert213 » 16 lut 2014, o 15:10

Zobacz czy koło zamachowe (te na którym masz pasek rozrządu odchodzi od głowicy ) czy nie masz na nim luzu i czy jest dokręcone .
Avatar użytkownika
hubert213
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 gru 2013, o 01:27
Lokalizacja: Starachowice


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości