1,6 AEE Wymiana uszczelki pod głowicą. "SAM"

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

1,6 AEE Wymiana uszczelki pod głowicą. "SAM"

Postprzez arden » 27 lip 2012, o 08:36

Witam
Czeka mnie wymiana uszczelki niestety :( (300k już prawie).
Uszczelkę chcę wymienić samemu. (głównie z powodów finansowych i jeszcze paru innych)
Dlatego też prosiłbym WAS o pomoc. Jakie narzędzia przygotować. Jakie "klamoty" kupić ?
I jak to ugryźć a potem przełknąć? Zastanawiam się także jakie niespodzianki mogą wyskoczyć po ściągnięciu głowicy (silnik ma już prawie 300k km i bierze olej).
Tzn nie wiem czy pierścienie lub uszczelniacze nie będą do zrobienia ... itp
Jaki orientacyjnie byłby koszt tej imprezy.
Nie ukrywam, iż liczę na Waszą pomoc na forum przy wymianie uszczelki.
Jak tylko uda mi się z tą uszczelką siadam do obróbki fotoporady.
arden
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 wrz 2008, o 20:23
Lokalizacja: mielec,dębica

1,6 AEE Wymiana uszczelki pod głowicą. "SAM"

 

Postprzez pietrasiak2 » 27 lip 2012, o 08:51

Tak pobieżnie na początek:
- zdemontować rozrząd
- zdemontować pokrywę wałków rozrządu
- zdemontować kolektory
- dać głowicę do specjalistycznego zakładu w celu splanowania - zgodnie ze sztuką jest to wymóg
- przy okazji pytałaś co jeszcze można zrobić: wymienić uszczelniacze zaworów i dotrzeć zawory
- splanowaną głowicę zamontować, śruby dokręcać w odpowiedniej kolejności, na 4 fazy, z użyciem klucza dynamometrycznego
- złożyć poprawnie rozrząd - zaleca się wymianę paska przy demontażu rozrządu
- zmontować kolektory
- zmontować dekiel zaworów
Po za tym jak będą wżery to zdało by się ją splanować , i jak bierze olej to wymienić uszczelniacze zaworów . Dochodzi też wymiana oleju . Koszty w zależności jak drogie kupisz uszczelki i czy przy okazji nie bedziesz wymieniał rozrządu ? :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez arden » 27 lip 2012, o 09:07

W jakiej kolejności je dokręcać i jakie momenty dokręcania? Co to znaczy 4 fazy?
arden
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 wrz 2008, o 20:23
Lokalizacja: mielec,dębica

Postprzez pietrasiak2 » 27 lip 2012, o 09:15

arden napisał(a):W jakiej kolejności je dokręcać i jakie momenty dokręcania? Co to znaczy 4 fazy?

Do modelu masz podane w książce momenty dokręcanie i kolejność dokręcania śrub głowicy . 4 fazy ... po prostu dociągasz głowicę na 4 razy (kolejności dokręcania śrub) , po to by dobrze się "ułożyła uszczelka . Jak nie masz książki daj info na pw to znajdę :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości