1.6 AEA Trzęsie silnikiem, ale trzyma równe obroty

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

1.6 AEA Trzęsie silnikiem, ale trzyma równe obroty

Postprzez dodge » 28 cze 2013, o 00:42

Witam, od jakiegoś czasu pojawił sie problem z trzęsącym sie silnikiem przy niskiech obrotach 800/900obr.min. Obroty ma równe nic nie faluje, a mimo tego silnik sie trzęsie i czuć to w kabinie, no i dziwny wydaje dźwięk z rury wydechowej tak jakby procował na 3 cylindrach.... Gdzieś wyczytałem że to wina lewego powietrza, ale nie wiem gdzie szukać przyczyny. Świece ma igła tak samo kable i kopułkę. Podam link gdzie ktoś to zrobił ale nie za jasno wytłumaczył jak http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=136079 jak by ktoś mogł mi to rozszyfrować był bym wdzięczny. Pozdrawiam
dodge
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 14 gru 2012, o 16:33
Lokalizacja: Łask

1.6 AEA Trzęsie silnikiem, ale trzyma równe obroty

 

Postprzez Bonix » 28 cze 2013, o 10:15

Z tego co wyczytałem, przyczyną usterki był zagięty/uszkodzony wężyk plastikowy idący z puszki filtra do wtrysku. Więc sprawdź stan tego wężyka u siebie. :) I sprawdź szczelność tych "zatyczek" od podciśnień wychodzących z wtrysku.
Avatar użytkownika
Bonix
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 9 mar 2008, o 21:33
Lokalizacja: N.D.M

Postprzez dodge » 28 cze 2013, o 20:18

No więc posprawdzałem te wężki i wszystko jest szczelne, ale przyglądając sie wtryskowi zauważyłem ze uszkodzona jest podstawka (zdjęcie) sparciała, rozlatuje się. Jak prawidłowo się nazywa ta podstawka?. wyczytałem gdzieś że jak ma sie gaz z mikserem który ma kolanko z tyłu to nie musi jej być jak to jest i czy to może byc moim problemem? Obrazek

[ Dodano: 2014-04-11, 22:02 ]
Niestety nadal nie uporałem się z usterką. Silnik na wolnych obrotach nierówno pracuje, niezależnie czy benzyna czy lpg. Dziś zauważyłem ze odpinając wtyczkę od czujnika temperatury nie ma żadnej reakcji a obroty powinny pójść trochę ponad 1200 czy ten czujnik może powodować nierówną prace na lpg i benzynie? Obroty oscylują ok. 800, a silnik pracuje tak jakby na trzech cylindrach aż nim rzuca.
dodge
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 14 gru 2012, o 16:33
Lokalizacja: Łask


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron