1.6 AEA bierze olej, 1litr na miesiąc,

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

1.6 AEA bierze olej, 1litr na miesiąc,

Postprzez wiktoriano » 2 maja 2013, o 12:11

Witam!

Żre mi olej ok litra na miesiąc oraz płynu chłodniczego i chodzi o to że, brak większych wycieków które mogły by sugerować na taki ubytek oleju, delikatnie się leje ale to takie pół suche miejsce,

Świece białe, spalanie po mieście 10l/100km gazu, kompresja 10kg/cm2, na mocy nie zauważyłem żeby był jakiś słaby.

Jedyna oznaka to albo olej na wylocie z tłumika, albo woda zmieszana z sadzą.

Gdzie ten olej znika??

Zamierzam wymienić uszczelkę pod głowicą bo sądzę, że tam gdzieś to ucieka do cylindra, ale nie pasuje mi to że świece są bialutkie:( proszę o pomoc gdzie szukać i co zmieniać:(
wiktoriano
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 17:11
Lokalizacja: Andrychów

1.6 AEA bierze olej, 1litr na miesiąc,

 

Postprzez K@mil » 2 maja 2013, o 12:50

wiktoriano napisał(a):albo woda zmieszana z sadzą


wiktoriano napisał(a): uszczelkę pod głowicą


:) Nic dodac nic ująć... a świece są białe bo mają ubogą mieszankę

Przy wymianie uszczelki koniecznie splanuj głowice :) i wymień gumki na zaworach :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez wiktoriano » 2 maja 2013, o 13:13

Gumki na zaworach masz na myśli uszczelniacze czy co?? podasz jakiś nr katalogowy lub nazwę?? jakie spełniają zadanie??

W książce pisze, że planowanie głowicy w tym silniku AEA niedopuszczalne, ale możę to chodzi o 1mm a ja bym przejechał 0,1mm.

Słyszałem że można na papierze ściernym ją przejechać, papier na szybie bo szyba zawsze równa i szyba też na czymś prostym np płyta wiórowa.
wiktoriano
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 17:11
Lokalizacja: Andrychów

Postprzez K@mil » 2 maja 2013, o 13:32

Jesli chcesz za poł roku znów wymieniać uszczelki pod glowicę to nie planuj :)


wiktoriano napisał(a):Gumki na zaworach masz na myśli uszczelniacze czy co?? podasz jakiś nr katalogowy lub nazwę?? jakie spełniają zadanie??


Uszczelniacze zaworowe, koszt ok 2zl szt :) Mogą byc juz twarde i przepuszczają olej...

Jak bedziesz mial juz wszystko rozkrecone to oczywiście pierscienie tez trzeba sprawdzić, jak wygląda cylinder itp :)

Bo jednak troszke za duzo bierze Ci tego oleju :) bardzo za duzo
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez wiktoriano » 2 maja 2013, o 14:22

Jakieś 4 lata temu wymieniałem uszczelkę pod głowicą to cylindry były siwe, na pierścienie nie patrzyłem.

A na co ma zwrócić uwagę na pierścieniach??
wiktoriano
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 17:11
Lokalizacja: Andrychów


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości