1.6 75KM Dziwne odgłosy spod maski

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

1.6 75KM Dziwne odgłosy spod maski

Postprzez Remo » 6 mar 2014, o 21:02

Witam,

Jestem nowy na forum. Trafiłem do Was, gdyż zaczynam martwić się stanem mojego samochodu. Zanim udam się do mechanika, chciałbym zaczerpnąć trochę wstępnych informacji od Was, bo trochę się tego uzbierało.

Od mniej więcej dwóch tygodni spod maski podczas jazdy wydobywają się dziwne dźwięki, zwłaszcza na zimnym silniku podczas pierwszych kilku kilometrów silnik głośno stuka. Na wolnych obrotach również słychać charakterystyczny stukot (metaliczny). Kolejny dziwny objaw jest taki, że powyżej 2500 tys. obr. oprócz stukotu słychać dodatkowo metaliczne chrobotanie (jednostajne), dość głośne, słychać to głównie w kabinie, na zewnątrz nie.

Oprócz tego podczas nawet delikatnego posługiwania się pedałem gazu, wręcz z chirurgiczną precyzją, samochod szarpnie solidnie podczas wciśnięcia pedału gazu i puszczania również. Od kilku dni sporadycznie nie da się wrzucić pierwszego biegu, coś blokuje.

Pod korkiem wlewu oleju czuć benzynę (nie wiem, czy to normalne). Dolewam jakieś 0,5 litra oleju miesięcznie.

Świece, kable zapłonowe,kopułka, cewka, rozrząd wymieniałem dwa miesiące temu.


Proszę o jakieś sugestie i ew. odpowiedź czy to już koniec tego samochodu, bo nie wiem jak z opłacalnością napraw.

P.S.
Przebieg na chwilę obecną: 302 tys. km
Miesięcznie robię jakieś 1700 km
Remo
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 mar 2014, o 20:50
Lokalizacja: POM

1.6 75KM Dziwne odgłosy spod maski

 

Postprzez hubert213 » 6 mar 2014, o 22:48

Z pewnością masz odme do czyszczenia ,stukot to pewnie z głowicy nie ma dobrego smarowania ,szarpnięcią to napewno któraś z poduszek albo od skrzyni albo od silnika ,a jeśli chodzi o jedynke, pewnie skrzynia biegow nie domaga a co do tej benzyny w oleju to sie nie wypowiem bo pierwsze slysze o takim czymś :) Nie ma tragedii ogólnie
Avatar użytkownika
hubert213
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 gru 2013, o 01:27
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez Remo » 6 mar 2014, o 23:01

Poduszki wymieniłem wszystkie (3 sztuki bodajże o ile dobrze pamiętam - na pewno pod skrzynią i pod silnikiem od frontu). Odma czyszczona w styczniu.
Remo
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 mar 2014, o 20:50
Lokalizacja: POM

Postprzez hubert213 » 6 mar 2014, o 23:33

no to musiala sie zepsuć z tego co mi wiadomo są 2 poduszki :P od silnika i skrzyni . A jeśli mowisz ze odma czyszczona to może być ssak od oleju zapchany w misce i jest słaby obiego oleju :P a jak nie to problem leży w głowicy :)
Avatar użytkownika
hubert213
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 gru 2013, o 01:27
Lokalizacja: Starachowice


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości