1.4 ABD zgasł i nie odpala.

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

1.4 ABD zgasł i nie odpala.

Postprzez gjetei » 20 sty 2014, o 20:05

Witam. Mam problem z moim 1.4 ABD.
W piątek rano przy temp. ok -4 silnik odpalił jak zawsze bez problemu, lecz gdy wyszedłem odśnieżyć szyby nagle zgasł nigdy od 8 lat się to nie zdarzyło no ale wszedłem to kabiny i odpaliłem ponownie. Zapalił znowu ale za trzecim razem niestety już nie dało uruchomić się silnika. Został zaciągnięty do garażu gdzie stał do dziś. Na początek zdjąłem rurę od dolotu powietrza i psiknąłem trochę plaka, silnik odpalił także zapłon jest. Później sprawdziłem przekaźnik pompy paliwa, puknął po 2-3sek od przekręcenia kluczyka. Później zrobiłem pomiary napięcia na pinach przy pompie. Po przekręceniu kluczyka przez 2-3 sek utrzymywało się napięcie około 12 V a podczas kręcenia rozrusznikiem oscylowało z granicach 10 V. Potem zdjąłem przewody paliwowe i dziwne zjawisko. Tym otworem gdzie narysowana jest strzałka w kierunku "na zewnątrz" paliwo nie leci zaś "do baku" paliwo leci dość sporym strumieniem. I teraz mam jeszcze pytanie czy jeśli naleje paliwa do przewodu przy samym monowtrysku samochód odpali czy jednak pompa musi dawać odpowiednienie ciśnienie aby wtryskiwacz został otwarty ? W czym tkwi problem ? Czyżby zapchany był smok na dnie baku? Lub pompka daje za małe ciśnienie choć zaznaczę, że pracuje na 100%.
Avatar użytkownika
gjetei
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 23:10
Lokalizacja: Krośniewice

1.4 ABD zgasł i nie odpala.

 

Postprzez pietrasiak2 » 20 sty 2014, o 20:28

gjetei napisał(a):Potem zdjąłem przewody paliwowe i dziwne zjawisko. Tym otworem gdzie narysowana jest strzałka w kierunku "na zewnątrz" paliwo nie leci zaś "do baku" paliwo leci dość sporym strumieniem. I teraz mam jeszcze pytanie czy jeśli naleje paliwa do przewodu przy samym monowtrysku samochód odpali czy jednak pompa musi dawać odpowiednienie ciśnienie aby wtryskiwacz został otwarty ? W czym tkwi problem ? Czyżby zapchany był smok na dnie baku? Lub pompka daje za małe ciśnienie choć zaznaczę, że pracuje na 100%.

To że pompa pracuje to nie znaczy że tłoczy paliwo w Twoim przypadku ma mieć 1,2 bara. Ja bym ją wyciągnął i sprawdził czy obudowa się nie rozszczelniła , cóż smok pod nią też mógł się zapchać. Co do zalewania przewodu to nic z tego to nie gaźnik monowtrysk musi dostać odpowiednie ciśnienie i dawkę inaczej to lipa :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez gjetei » 20 sty 2014, o 20:37

Dzięki za radę, jutro to sprawdzę : )

[ Dodano: 2014-01-24, 13:51 ]
Została zmieniona pompka i wszystko wróciło do normy.
Avatar użytkownika
gjetei
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 23:10
Lokalizacja: Krośniewice


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 13 gości