złe obroty

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

złe obroty

Postprzez krzysiudd » 11 paź 2008, o 11:51

mam jeszcze jeden problem. gdy puszcze gaz i silnik chodzi jałowo ma obroty 2 tys jak go przydusze to mu spadaja na takie jak powinien miec a czasami nie i trzyma te 2 tys. jak i na gazie i benzynie. nie zawsze mu sie tak robi. jaka moze byc przyczyna?
Avatar użytkownika
krzysiudd
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 18:51
Lokalizacja: opoczno

złe obroty

 

Postprzez mani51 » 11 paź 2008, o 19:59

silnik łapie lewe powietrze najprawdopodobniej w okolicy przepustnicy

przeczytaj to prawdopodobnie Ciebie też to czeka

http://www.golf3.pl/topics36/podstawa-w ... t10958.htm

ewentualnie przeczytaj to bo tam opisałem jak ja poradziłem sobie z zawieszaniem się obrotów i póki co jest git

http://www.golf3.pl/topics9/silniczek-k ... vt9506.htm
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez pablomed » 11 paź 2008, o 20:32

krzysiudd, trzeba by podać typ silnika, czu to ABU na jednopunktowym wtrysku czy jakiś 100 koni na wielopunktowym. W wielpunktowym problem podstawki pod wtryskiem odpada i wtedy szukaj dziur w dolocie, podepnij auto u kogoś pod VAG, dowiedz się jak jest z emulacją sondy lambda przy pracy na LPG, często wychodzą z tego trudne problemy
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez bzy_mar » 12 paź 2008, o 14:31

U mnie problemem by?a podstawa wtrysku, wymieni?em i jest w ko?cu dobrze pozdrawiam.
Dla słabych klęska, dla cierpliwych nadzieja, dla upartych zwycięstwo!
bzy_mar
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 12 lip 2008, o 17:54
Lokalizacja: Nowa Słupia

Postprzez krzysiudd » 1 lis 2008, o 14:05

czy to łapanie lewego powietrza może powodować szarpanie silnika podczas nagłeo przyspieszania? wymienilem swiece i filtr gazu i przez jakis czas bylo ok ale znowu zaczal szarpac na benzynie tak nie szarpie chyba parownik jest walniety. a te wysokie obroty ma tylko gdy jest zimny jak sie rozgrzeje to ma dobre.
Avatar użytkownika
krzysiudd
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 18:51
Lokalizacja: opoczno

Postprzez bzy_mar » 2 lis 2008, o 15:35

U mnie było podobnie tak jak u ciebie, szarpało na zimnym czy to Pb czy LPG, i to lewe powietrze, nieraz tak głupiał że wchodził na 3000 obrotów i stał w miejscu, po wymianie tej podstawy jak ręką odjął, obroty sie ustabilizowały i jest ok, ale nadal mi szarpał na zimnym silniku, dodam że na Pb mniej i wtedy wymieniłem sobie filtr powietrza, bo jak masz LPG to ważna rzecz bo gaz jest na to wrażliwy, bardziej niż Pb, od wymiany jest znaczna poprawa, już nie szarpie tak jak przed wymianą.
Dla słabych klęska, dla cierpliwych nadzieja, dla upartych zwycięstwo!
bzy_mar
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 12 lip 2008, o 17:54
Lokalizacja: Nowa Słupia


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości