zła mieszanka paliwa/gazu??

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

zła mieszanka paliwa/gazu??

Postprzez Buull » 9 wrz 2008, o 13:06

mam pytanko co oznacza zła mieszanka paliwa/gazu?? bo podlaczalem pod komputer i tak mi wykazuje. na 25 litrach gazu robie 200km a wczesniej robilem 270km dodam ze robilem remont silnika i od tego czasu tak pali. czego to moze byc wina? dodam tez ze mam nie rowne obroty tzn silnik na benzynie i na gazie nie rowno chodzi czuc ze silnik zle pracuje. dzieki za pomoc.

pisz zawsze tytuł tematu zgodny z problemem zawartym w temacie

edit:arek
Ostatnio edytowano 9 wrz 2008, o 14:43 przez Buull, łącznie edytowano 1 raz
Buull
Gaduła
 
Posty: 451
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 11:27
Lokalizacja: Płock

zła mieszanka paliwa/gazu??

 

Postprzez pablomed » 9 wrz 2008, o 14:52

to bardzo ogólna diagnoza, wg. której w mieszance jest za dużo paliwa w stosunku do powietrza. Przyczyn jest multum, to to samo jakbyś poszukał na temat zbyt dużego spalania. Podłącenie pod komputer pownno coś wiecej powiedziec jeszcze.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez uli » 9 wrz 2008, o 15:01

moze to byc sonda lambda czujnik temp cieczy silnik krokowy. Zdiagnozuj te rzeczy(pod warunkiem ze tez tak jest na benz-spadajace lub falujace obr) Albo do gazownika pojedz i niech spr ci mieszanke jaka dostaje.A filtr powietrza w jakim masz stanie? 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Buull » 10 wrz 2008, o 07:42

uli napisał(a):moze to byc sonda lambda czujnik temp cieczy silnik krokowy. Zdiagnozuj te rzeczy(pod warunkiem ze tez tak jest na benz-spadajace lub falujace obr) Albo do gazownika pojedz i niech spr ci mieszanke jaka dostaje.A filtr powietrza w jakim masz stanie? 8-)


filtr powietrza wymienialem nie dawno tzn pol roku temu ale sprawdze jeszcze. a moze wiesz ile kosztuje teka sonda dobrej firmy? jak podlaczalem pod komputer to wlasnie ten diagnoza tak mi powiedzial ze zla mieszanka paliwa jest i to moze sonda lub cos innego ale nie powiedzial dokladnie co. mi sie wydaje ze silniczek krokowy raczej nie bo obroty tak mocno nie faluja tylko na wolnych obrotach czuc ze silnik zle pracuje i te obroty nie rowne sa i jak dodam gazu przykladowo do 3000 obrotow to i trzymam przez chwilke to czuc ze tak troche przerywa silnik mninimalnie. no i do tego te spalanie gazu jest duze bo wczesniej wlasnie robilem na 25 litrach gazu 270km a teraz 200km i brak gazu juz. jak bys mi cos podpowiedzial bede wdzieczny. pozdro.
Buull
Gaduła
 
Posty: 451
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 11:27
Lokalizacja: Płock

Postprzez mani51 » 10 wrz 2008, o 08:21

duże prawdopodobieństwo że sonda...ja jak szukałem do swojego to orginalna boscha z wtyczką coś koło 300zł a bez wtyczki tzn jakaś uniwersalna ale też boscha 180zł...a najtaniej to znalażłem za 80 zł ale tego nikt nie poleca - wiadomo dlaczego :dobani:...a samą sondę trzeba jeszcze sprawdzić jakimś miernikiem w czasie pracy silnika...napięci powinno oscylować między 0,2 a 0,8V ale o tym to szukaj na forum bo ja tylko na podstawie tego co tu przeczytałem a nie z doświadczenia
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez uli » 10 wrz 2008, o 19:50

sonde kupic mozesz tak do 160zl nie kupuj orginalnej bo i tak jezdzisz na gazie a na gaz przelaczajac to wiele nie ma ona do gadania jezeli chodzi o sklad mieszanki. Tez moze byc przyczyna(podobnie mialem pierw wymienilem sonde a potem czujnik temp ktory okazalo sie ze byl gl czynnikiem)czujnik temp cieczy on kosztuje jakies 20-30zl Po zalozeniu go odlaczasz akumulator na powyzej 15 min potem podlaczasz i opalasz silnik na BENZYNIE i ma chodzic okolo 15min bez zadnych urzadzen(nic nie ruszasz i nie dodajesz gazu) itd podobnie robisz po wymianie sondy. 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mani51 » 10 wrz 2008, o 20:12

uli napisał(a):bo i tak jezdzisz na gazie a na gaz przelaczajac to wiele nie ma ona do gadania jezeli chodzi o sklad mieszanki


dziwne, na tym forum od kolegi pablomed dowiedziałem się czegoś zupełnie innego tzn że sonda ma wpływ na skłąd mieszanki przy jeździe na gazie
bo na podstawie jej sygnałów sterownik gazy odpowiednio steruje silnikiem krokowym na wężu od parownika do przepustnicy...a w jakim stopni to już zależy od sterownika gazu
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez pablomed » 10 wrz 2008, o 20:39

uli napisał(a):bo i tak jezdzisz na gazie a na gaz przelaczajac to wiele nie ma ona do gadania jezeli chodzi o sklad mieszanki.
. Sonda nie ma wpływu tylko przy instalacji I-ej generacji, czyli bez elektroniki, oraz przy blosie bez elektroniki gdyby ktoś tak założył do auta z sondą lambda.

[ Dodano: 2008-09-10, 20:41 ]
Przy typowo montowanych instalacjach do aut na wtrysku czyli od II generacji wzwyż sonda ma zasadniczy wpływ na skład mieszanki regulowany silnikiem krokowym.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Buull » 11 wrz 2008, o 07:51

mani51 napisał(a):duże prawdopodobieństwo że sonda...ja jak szukałem do swojego to orginalna boscha z wtyczką coś koło 300zł a bez wtyczki tzn jakaś uniwersalna ale też boscha 180zł...a najtaniej to znalażłem za 80 zł ale tego nikt nie poleca - wiadomo dlaczego :dobani:...a samą sondę trzeba jeszcze sprawdzić jakimś miernikiem w czasie pracy silnika...napięci powinno oscylować między 0,2 a 0,8V ale o tym to szukaj na forum bo ja tylko na podstawie tego co tu przeczytałem a nie z doświadczenia


a jesli mam te nierowne delikatnie obroty tzn czuc ze silnik nie rowno pracuje to tez ma wplyw ta sonda na to?? czy tez moze byc czujnik halla?? kurcze musze to wiedziec bo na komputerze wychodzi mi ogolnie a jak kupie sonde i nie bedzie to to juz do sklepu nie bede mogl oddac i 180zl do tylu. bo tez slyszalem ze to moze byc czujnik halla ale nie jestem pewien jak bys mogl mi doradzic... kurcze ciagle mam jakis problem z tym samochodem :(
Buull
Gaduła
 
Posty: 451
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 11:27
Lokalizacja: Płock

Postprzez mani51 » 11 wrz 2008, o 09:42

Buull napisał(a):na komputerze wychodzi mi ogolnie


tzn?

przy problemach z czujnikiem halla to są problemy z odpalaniem samochodu a czasem silnik gaśnie

a nierówne obroty moga być spowodowane uszkodzoną uszczelką pod przepustnicą i silnik łapie lewe powietrze tak więc najpierw sprawdź to...było o tym ostatnio na forum więc szukaj...ale to spalaie to już wskazuje na sondę i przy jej awarii silnik też może nie równo pracować ale to naprawdę da się sprawdzić np czymś takim http://moto.allegro.pl/item430517736_te ... ambda.html ale też nie twierdzę że ma być akurat ten, można poszukać innego a nawet samemu jakoś (nie wiem jak) zrobić
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez Buull » 11 wrz 2008, o 09:51

mani51 napisał(a):
Buull napisał(a):na komputerze wychodzi mi ogolnie


tzn?

przy problemach z czujnikiem halla to są problemy z odpalaniem samochodu a czasem silnik gaśnie

a nierówne obroty moga być spowodowane uszkodzoną uszczelką pod przepustnicą i silnik łapie lewe powietrze tak więc najpierw sprawdź to...było o tym ostatnio na forum więc szukaj...ale to spalaie to już wskazuje na sondę i przy jej awarii silnik też może nie równo pracować ale to naprawdę da się sprawdzić np czymś takim http://moto.allegro.pl/item430517736_te ... ambda.html ale też nie twierdzę że ma być akurat ten, można poszukać innego a nawet samemu jakoś (nie wiem jak) zrobić


dobra dzieki kolego za rade i pomoc. sprobuje kupic ta sonde i zobaczymy bo wszystko wskazuje ze ona jest popsuta. a jeszcze mam pytanko jak wymienie ja i moze jeszcze zle chodzic to musze jechac pozniej i sie pod komputer podpiac zeby mi wykasowal bledy ?? czy juz jak wymienie i bedzie ok to juz nie bede musial jechac?
Buull
Gaduła
 
Posty: 451
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 11:27
Lokalizacja: Płock

Postprzez mani51 » 11 wrz 2008, o 11:30

zrobisz reset kompa tzn podczas wymiany odepniesz klemy od aku a po wszystkim podepniesz i odpalisz na pb bez dodawania gazu i poczekasz aż się wentylator włączy i wyłączy...żadnych odbiorników prądu nie włączaj do tego czasu...niektórzy twierdzą, że to wystarcza a na pewno nie zaszkodzi
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości