zgasł podczas jazdy

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

zgasł podczas jazdy

Postprzez Jaro1972 » 25 mar 2015, o 12:17

Witam
Niestety wczoraj podczas jazdy Golf zgasł, zjechałem na pobocze i po minucie zakręciłem i zapalił. Pojechałem dalej, po przejechaniu 2-3 km sytuacja się powtórzyła ale tym razem nie chciał zapalić. Jednak zapalił po 3-5 minutach po czym samoczynnie zgasł i znowu nie chciał zapalić. Po kilku minutach znowu zapalił i zgasł. Dodam że gasł także po delikatnym dodaniu gazu. Po koczowaniu w aucie około 1h postanowiłem zapalić go z gazem na maksa, auto odpaliło wkręciło się na 7000 i zgasło, towarzyszyło temu zjawisku smród spalin w kabinie.
Po tym incydencie auto zapaliłem i normalnie odjechałem pokonując 10 km do domu bez problemu. Boję się jednak ze sytuacja może się powtarzać. Może ktoś miał taki przypadek i może mi pomóc. Otrzymałem ostatnio delikatna sugestie aby sprawdzić drożność wydechu że może się przytykać lecz nie wiem jak to zrobić. Auto ma instalacje gazowa i problem z odpalaniem występował zarówno na gazie jak i na benzynie.
Golf 3 1.8 gaz - benzyna 1993 r.
Pomocy :-(
Avatar użytkownika
Jaro1972
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 16:58
Lokalizacja: Łódzkie

zgasł podczas jazdy

 

Postprzez GolfiarzJR » 25 mar 2015, o 17:52

Jaro1972, Przede wszystkim sprawdź kable kopułke i ja przeczyść to standard , z tym wydechem moze być prawda , lub masz problemy z filtrem znaczy nie ciągnie Ci powietrza i auto przygasa po czym gaśnie bo go zdusi , sprawdź filtr powietrza , proponowałbym wymienic filtr paliwa bo może coś się wcisło i zasyfiony jest i gaśnie , wina moze być również po stronie paliwa ;)
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Jaro1972 » 26 mar 2015, o 10:21

Dzieki za rade. Wymieniłem filtry wyczyściłem kopułkę i palec i zobaczymy co dalej. Znajomy mi poradził żebym sprawdził odmę. Rozebrałem w celu wyczyszczenia i moim oczom ukazał się kłębuszek drucików całych w oleju. :shock: Nie wiem czy to rodzaj jakiegoś filtra czy ktoś próbował czyścić i zostałow rurce. :-o
Avatar użytkownika
Jaro1972
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 16:58
Lokalizacja: Łódzkie


- - - zadzwoń po lawetę Marek z Białegostoku ma lawetę do aut



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron