Zbyt duże spalanie

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Zbyt duże spalanie

Postprzez chasio09 » 5 kwi 2015, o 20:49

Witam. Mam golfa 1.4 Cl 80km w benzyna/gaz i mam problem ze spalaniem gazu. Otóż golf jest na gaźniku i spala mi 17l gazu :/ byłem ze 4 razy na regulacji gazu i nic to nie dało.. Gazu nie czuć, a więc myslę że to nie jest nieszczelna instalacja, chociaż co ja tam wiem :hyhy: butla ma 6 lat. Ogólnie samochód na gazie śmiga przyzwoicie, czasem nierówno chodzi na obrotach i w efekcie wibruje. Czy ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak z gazem w tym przypadku? :/ Nie ukrywać że 16-17L to dość sporo. Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam! :roll:
chasio09
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 kwi 2015, o 20:06
Lokalizacja: Elbląg

Zbyt duże spalanie

 

Postprzez k-m-r1 » 7 kwi 2015, o 13:11

nie ma golfa na gazniku !!!

nie ma 1.4 80 km

jesli spala 17 litrów to auto nie jedzie szczególnie 1.4

przy 17 litrach opłaca sie na PB jeździć jest taniej

a teraz znajdź do gazownika wstaw auto niech ustawi
byleś 4 razy u gaziaża skasował i nic nie zrobił


jesli nie masz pojecia to nikt tobie nie ustawi przez google instalacji LPG

[ Dodano: 2015-04-07, 12:12 ]
nawet porada sprawdź sonde nic nie da
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez chasio09 » 8 kwi 2015, o 11:08

sprawa wygląda tak, że byłem u 3 gazowników, jeden 2x pokręcił i efekt był taki że płynniej chodził, z drugim i trzecim gazownikiem to samo, ale spalanie się nie zmieniło.. na polisie mam wypisane ze to wersja 1.4 CL 59kw/80km.. jakiś błąd w takim razie? jeden gaziarz mi powiedział, że jak jego regulacja nie pomoże to on by sie zastanawiał nad wymiana wszystkiego co związane z gazem.. to nie problem regulacji :/ może gdzieś poza miastem znajde dobrego gazownika.
chasio09
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 kwi 2015, o 20:06
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Gesiu_15 » 8 kwi 2015, o 11:13

chasio09, ile ma porownik nalatane na tym gazie ? może poprostu ma sporo najechane i parownik jest do wymiany ? nie daj się nabrać na nie potrzebne koszta . Weź podepnij pod vaga zobacz czy nie wywali błędów . Sonda działa tak wogóle ? :luka:

Musi być też ogarnięty gazownik , ja mam sprawdzonego 3o zł i ustawiony gaz jak w książce . ;-)
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez chasio09 » 8 kwi 2015, o 11:43

szczerze to nie mam pojęcia, poprzedni właściciel-handlarz też nie :hyhy: w jakich cenach utrzymuje sie parownik do golfa 3? jestem dość zielony i wolałbym nie bawić się przy gazie. do vaga nie mam dostępu, także musiałbym do jakiegoś gazownika znów podjechać.
chasio09
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 kwi 2015, o 20:06
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez kolopn » 8 kwi 2015, o 21:07

Nie ma czegoś takiego jak parownik konkretnie do Golfa. Parowniki instalacji są uniwersalne do aut. Reduktor to około 200zł na allegro. Podobno dobre są produkty Lovato, ale to niech już wypowiedzą się osoby z większą wiedzą o LPG niż ja :-P
Avatar użytkownika
kolopn
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 10:29
Lokalizacja: Poznań

Postprzez k-m-r1 » 8 kwi 2015, o 21:12

Zacznij od tego jaką masz instalacje LPG jaki sterownik

potem popytaj w okolicy o gazownika któy dobry i naprawia
Dobry czyli to taki który ustawi weźmie kase i każe pojeździć jak będą problemy to znó wyreguluje chodź dobry Gazownik ustawi od reki podpinając sie do sterownika LPG

zmień opis bo google to woła o pomstę tu nikt nie ukrywa sie a koledzy z okolicy pomagają.
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Re: Zbyt duże spalanie

Postprzez Podpalacz » 3 sie 2015, o 19:55

Witam serdecznie! To mój pierwszy post na forum. Mój problem jest podobny. Spalanie również na poziomie 17l/100 w silniku 1.8 90KM. Golfik z 92r. Czy to będzie silnik ABS?

- Sonda lambda nie działa. Jest na swoim miejscu, ma obcięte przewody.
- Silnik pracuje zadowalająco na benzynie, na gazie również pracował fajnie, poza zbyt wysokimi obrotami na biegu jałowym.
- W chwili obecnej zawór krokowy zastąpiłem ręcznie regulowanym, ustawiony w tryb tak bardzo ekonomiczny, że prawie nie jedzie (DOSŁOWNIE). Spalanie wynosi 12l/100km.

Gdzie mogę szukać problemów?

Instalacja gazowa to D.T. gas system
Avatar użytkownika
Podpalacz
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 lip 2015, o 20:17
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości