Zapłon, falujące obroty 1.4 ABD

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Zapłon, falujące obroty 1.4 ABD

Postprzez BrozzqurtGTR » 2 lis 2015, o 23:26

Witam, problem jest następujący, silnik na ssaniu trzyma pięknie ładnie obroty, pali na dotyk na przymrozkach, po wyregulowaniu TPS silnik ożył,po nagrzaniu do 90 st.C na gazie wszystko pięknie ładnie, trzyma równo obroty ale na PB falują między 800-900 nie raz podbije do 1000, i na tych niższych samochód wpada w drgania. Regulacja zapłonu nic nie daje, ciągle faluje i słychac nie równą pracę silnika i ogólnie regulacja zapłonu na lampe to jest wielka porażka. Raz było tak że ustawiłem wszystko, było pięknie, zrobiłem ok 20 km, zgasiłem, po godzinie odpalam a tu sam z siebie wkręcił się na 2 tyś obrotów i trzymał że musiałem zapłon przestawić tak żeby było mniej więcej okej. Może to być wina silniczka krokowego czy dalej problem leży po stronie TPS? Przepustnica jest czysta, czujnik tempreratury wymieniony, kable WN są w dobrym stanie, i podstawa wtrysku szczelna.
BrozzqurtGTR
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 lip 2014, o 21:07
Lokalizacja: KWA
Rocznik: 1994
Silnik: ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Zapłon, falujące obroty 1.4 ABD

 

Re: Zapłon, falujące obroty 1.4 ABD

Postprzez kolopn » 2 lis 2015, o 23:31

Próbowałeś odpiąć krokowca, albo czujnik temperatury? Celuję na coś z tego towarzystwa. Sprawdź jak silnik reaguje po odpięciu jednego, a jak drugiego. Podepnij pod kompa i sprawdź, czy nie wywalił jakiś błędów - jeśli tak to napisz, pomyślimy dalej.
Avatar użytkownika
kolopn
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 10:29
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapłon, falujące obroty 1.4 ABD

Postprzez BrozzqurtGTR » 2 lis 2015, o 23:34

Odpinałem czujnik temp, jak miał 90st.C i odpięcie nie zmieniło nic.
BrozzqurtGTR
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 lip 2014, o 21:07
Lokalizacja: KWA
Rocznik: 1994
Silnik: ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Zapłon, falujące obroty 1.4 ABD

Postprzez BrozzqurtGTR » 3 lis 2015, o 19:04

Dziś podmieniłem krokowca, nic to nie dało, po odpięciu czujnika temp obroty podnoszą się tak samo po odpięciu silnika krokowego. Zauważyłem że na LPG obroty tez lekko falują ale są znacznie stabilniejsze niż na PB (wahanie między 870-900 obrotów, po podpięciu pod komputer nic nie pokazało.
BrozzqurtGTR
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 lip 2014, o 21:07
Lokalizacja: KWA
Rocznik: 1994
Silnik: ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Zapłon, falujące obroty 1.4 ABD

Postprzez kolopn » 3 lis 2015, o 19:28

Świece sprawdzałeś w jakim są stanie? Może łapie gdzieś lewe powietrze? Sprawdź cały układ dolotowy, bo tam często są różne nieszczelności.
Avatar użytkownika
kolopn
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 10:29
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapłon, falujące obroty 1.4 ABD

Postprzez BrozzqurtGTR » 3 lis 2015, o 19:52

Świece w dobrym stanie, jedynie kable jak w nocy spryskałem wodą to mają lekkie przebicia, dolot sprawdzę bo wiem że na podstawie było pęknięcie ale sprawdzałem je kiedyś pryskając to miejsce plakiem i nie było zmian w obrotach.
BrozzqurtGTR
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 lip 2014, o 21:07
Lokalizacja: KWA
Rocznik: 1994
Silnik: ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Zapłon, falujące obroty 1.4 ABD

Postprzez VolDan » 4 lis 2015, o 11:22

sonda lambda ? zakres pracy ma prawidłowy ? podpinałeś się pod VAG ?
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Zapłon, falujące obroty 1.4 ABD

Postprzez BrozzqurtGTR » 4 lis 2015, o 21:02

nie mogę się podpiąc niczym, mam kabel ale siedziałem przy tym z 2 godziny i się nie połączyłem, tak samo z interfejsem do vaga który łączy się z airbagiem i cała resztą ale ze sterownikiem silnika juz nie, jedyne co się połączyło z sterownikiem to VCDS ale nie pokazał błędu, a aktualnie nie mam dostępu już do niego żeby to sprawdzić, dodam jeszcze że na LPG jak jadę to przywieszają mu się obroty i strasznie długo z nich schodzi a znów na PB strasznie szybko je zbija, że ledwo puszczę pedał gazu a on już spada na 800 i podnosi na te 850 i faluje, zaraz poszukam parametrów pracy sondy i jutro po pracy zmierzę.
BrozzqurtGTR
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 lip 2014, o 21:07
Lokalizacja: KWA
Rocznik: 1994
Silnik: ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Zapłon, falujące obroty 1.4 ABD

Postprzez Misiek1994 » 9 lis 2015, o 23:00

Ja mam to samo, ale już nie wiem co może być przyczyną :/ Przewody sprawne (bez przebić), świece nowe, krokowy i sonda niby dobra (sprawdzał mi mechanik, ale na szybko), także ja byłbym też wdzięczny za jakieś podpowiedzi :)
Avatar użytkownika
Misiek1994
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 21:54
Lokalizacja: Przemyśl/Torki
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Zapłon, falujące obroty 1.4 ABD

Postprzez BrozzqurtGTR » 2 sty 2016, o 23:42

Witam, może trochę minęło ale dopiero teraz doszedłem ładu z zapłonem. Otóż przyczyną był czujnik halla, po wymianie aparatu zapłonowego jest wszystko ok, golfik całkiem inaczej pracuje, obroty trzyma idealnie na poziomie 880 obr/min. Zapłon ustawiony bez najmniejszych problemów tak jak fabryka przykazała.
BrozzqurtGTR
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 lip 2014, o 21:07
Lokalizacja: KWA
Rocznik: 1994
Silnik: ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - Czytaj nasze artykuły http://publikujemy.pl/category/firma/%



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron