Zakładanie instalacji LPG do GolfaIII 1,4 z 94r

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Zakładanie instalacji LPG do GolfaIII 1,4 z 94r

Postprzez sire » 19 sie 2007, o 19:15

Cześc wszystkim. Zastanawiam się czy warto zakładac gaz do auta, którym jeżdżę 5 razy w tygodniu do pracy robiąc ok. 30 km dziennie tam i spowrotem. Auto też nie jest pierwszej młodości ma 13 lat, no i nie wiem czy wróci mi się koszt zainstalowania gazu. Bardzo proszę doradźcie coś. Z góry dziękuje za każdą opinię.
sire
sire
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lip 2007, o 23:47
Lokalizacja: małopolski

Zakładanie instalacji LPG do GolfaIII 1,4 z 94r

 

Postprzez MaVeL » 19 sie 2007, o 19:56

Jeżeli chodzi o to że jazda wyjdzie taniej to powinno ci się zwrócić, ale czy nie szkoda silnika? Za jakiś czas pewnie by go trzeba było wymienić a to też spory koszt. Ok 1000zł + mechanik.
MaVeL
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 17:38
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez jn » 20 sie 2007, o 09:30

też się zastanawiam nad instalacją gazową, co do kasy nie ma wątpliwości - zwróci się...choiciaż podobno cena gazu w przyszłym roku ma nas pozabijać. Co do zużycia silnika oczywiście ponoć się szybciej eksploatuje ( chociaż nie wiem o co chodzi - jeździłem już kilkoma samochodami z gazem - jednym nawet zrobiłem 90 tys i nic mu nie było) poza tym policzmy ile zrobisz kilosów i ile zaoszczędzisz zanim będziesz musiał wymienić motor???? ....jednak zrobisz jak chcesz nie namawiam bezwarunkowo do gazu
jn
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Postprzez MaVeL » 20 sie 2007, o 13:33

Moich trzech znajomych też założyło gaz: 1-en w avensisie, 2-gi w astrze I i trzeci w golfie III właśnie. Każdemu z nich coś stało się z silnikiem i musieli wymieniać. Ale co tam sie stało to nie mam pojęcia. Może jn miałeś akurat farta :D
MaVeL
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 17:38
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez jn » 20 sie 2007, o 15:49

farta czy nie...cholera wie, tak prawdę mówiąc to poza maluchem wszystkie samochody miałem z gazem...no poza moim golfiarzem, którym jeżdżę od 2 miesięcy
:evil:
jn
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakładanie instalacji LPG do GolfaIII 1,4 z 94r

Postprzez uli » 1 wrz 2007, o 17:48

INSTALUJ silniki golfa lubia gaz i nie zuzywaja sie tak bardzo w sumie nie ma roznicy miedzy gazem a benz jezeli chodzi o zuzycie mechanizmow.I nie sluchaj nikogo kto powie ci ze po 200tys sie juz nie zaklada gazu bajki i cherezje ktos wtedy opowiada ja zalozylem do mojego golfika wlasnie powyzej a zrobilem nim ju 40tys i nie pamietam jak silnik wyglada bo tam nie zagladam oczywiscie poza wymiana filtrow i oleju
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Uree » 3 wrz 2007, o 17:28

Wydaje mi sie ze to pytanie retoryczne z tym gazem, 100km robisz za 20 zl a nie 35, az milo patrzec ze kilometry leca za tak male pieniadze. Moj silnik mial 210 tys zrobione podczas instalacji, teraz jest juz 220 czyli 10 tys zrobilem na gazie czyli zaoszczedzilem 1500zl. Silnik ma taka sama moc, ale dbam o niego- zalozylem nowe kable zaplonowe, swiece, olej i wszystko gra i buczy:)
Uree
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 15 lip 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Grzechu » 5 wrz 2007, o 19:34

Witam.
Ja borykam się z tym samym pytaniem, nie wiem czy zakładać gaz czy tez nie? Czy warto inwestować czy nie? Wszystko zależy od tego ile się jeździ.Ja jeszcze nie mogę sie wypowiadać ile mój golf pali bo mam go od tygodnia a że jest z Niemiec to jeszcze nie jest zarejestrowany :-/ Kalkuluje sobie to różnie. Mam prośbę do tych co gaz już mają by wypowiedzieli się ile faktycznie jest oszczędności na gazie ile golf 1,4 (bo taki mam silnik) pali benzynki i ile więcej gazu. Podejrzewam ze wielu będzie chciało się pochwalić, że mają wspaniałe samochody które bardzo mało palą zarówno gazu jak i benzyny, ale nie o to tu chodzi by się przechwalać. Napiszcie tez troszkę o stylu jazdy bo nie ma co sie oszukiwać, że jak ktoś ma cięższą nogę to będzie wciągał silnik więcej zarówno gazu jak i benzyny.
Osobiście jeśli chodzi o zużycie się silnika z powodu jazdy na gazie to jestem zdania ze nie ma różnicy. Brat ma już drugi samochód z gazownią i nigdy o niego nie dbał nie pieścił ani nic w tym stylu. Tylko zmian oleju tankowanie i jeżdżenie On praktycznie nigdy nie wlewał benzyny odpalał go nawet na gazie nieważne czy to wiosna, lato czy zima i zawsze wszystko było ok nic mu się nie działo, wiec o to czy silnik się rozsypie i czy trzeba remontować bym sie nie martwił. Kumpel ma polówke 1.6 w gazie zjeździł nią całą Polskę w szerz i w zdłóż i nic mu się z silnikiem nie dziło, a trzeba przyznać że swoje kilometry juz zrobił.
Kończąc moją wypowiedź proszę jeszcze raz udzielanie odpowiedzi na pytanie, jakie macie spalania benzyny i gazu?
Pozdrawiam
Grzechu
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 14:51
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Uree » 5 wrz 2007, o 23:57

Ja mam co prawda silnik 1.8 i gazu pali mi wiecej tak o 1.5, 2 litry, zalozylem wieksze i szersze kola to spalanie wzroslo nieznacznie, moze pol litra, ale co to jest przy cenie gazu za roznica?
Uree
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 15 lip 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez mar.L » 11 lip 2008, o 23:11

MONTUJCIE!!! Jeżdżę trzecim autem na gaz. Teraz w golfie (93r. 160tys.km.) instalka zwróciła mi się po przejechaniu 15 tys.km.Przedtem miałem Kadetta z gazem to przejechałem nim 230 tys.km. bez poważnej awarii .Jedynie co to uszczelka pod głowicą.Następne moje auto też będzie z gazem
KOCUR
Avatar użytkownika
mar.L
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: opolszczyzna

Postprzez dziabi3 » 13 lip 2008, o 12:53

ja założyłem do takiego silnika i śmigam jak szalony

pracuje idealnie i spalanie świetne 7,4 trasa i miasto 8,4 no chyba ze cisnę do dechy to 8,8

a dodam ze reguluje sam

i mój komputer to bingo m świetnie sie spisuje
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez veronx » 13 lip 2008, o 15:04

opłaca się i to bardzo , kupiłem golfa z LPG i jestem zadowolony , jeżdżę dużo taniej niż moim byłym polo 1.0 :) pozdro
Avatar użytkownika
veronx
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 10 cze 2008, o 22:25
Lokalizacja: PL

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości