Wysokie obroty na benzynie i Lpg

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Wysokie obroty na benzynie i Lpg

Postprzez Tadziu » 17 sty 2015, o 16:41

Witam,
mam mały problem z moim Golfem. Od kilku dni silnik trzyma wysokie obroty, na LPG ok 1800 a na benzynie ok. 1900. Obroty te rosną wraz z rozgrzewaniem się silnika, tzn. gdy jest zimny obroty wynoszą kolejno 1000 i 1100 natomiast jak się nagrzeje to tyle ile napisałem wyżej. Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale problemy się zaczęły w chwile po wymianie klocków i tarcz z przodu(Golf posiada sprawny ABS) oraz podładowaniu akumulatora pod prostownikiem. Wyczyściłem wszystko od filtra powietrza aż do przepustnicy włącznie, próbowałem regulować obroty tą śrubką na imbusa znajdującą się przy przepustnicy, jest całkiem wykręcona a obroty nadal trzymają. Sprawdziłem możliwie mi dostępne wężyki. Przed chwilą z ciekawości ściągnąłem obudowę filtra powietrza i obroty trochę spadły ( do ok. 1200 na rozgrzanym silniku).
Proszę o pomoc bo za cholerę nie wiem co to może być.
PS. Jest to mój pierwszy post na tym forum także proszę o wyrozumiałość jeżeli coś źle zrobiłem.
Tadziu
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 sty 2015, o 16:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Wysokie obroty na benzynie i Lpg

 

Postprzez guciu8 » 4 lut 2015, o 19:56

1.reset kompa czyli odpinamy akumulator na jakiś czas.
2.w czasie pracy jak będzie miał wysokie obroty odepnij kolejno .czujnik temperatury,krokowy od wolnych obrotów i zobacz czy coś się zmienia.
3.nie kręci się śrubkami od przepustnicy to wszystko jest ustawione tam jak ma być i lepiej tego nie ruszać
4. Jeśli masz przekaźnik resetujący kompa po zgaszeniu silnika sprawdź czy działa .
guciu8
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 27 lis 2007, o 18:03
Lokalizacja: Oława


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron