VW Golf III 1.8 ABS Gaśnie na zimnym lpg

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

VW Golf III 1.8 ABS Gaśnie na zimnym lpg

Postprzez Szheyk » 8 gru 2015, o 00:45

Witam mam problem otóż posiadam golfa III 1.8 abs 1992R
problem polega na tym że jeśli przełączę z benzyny na gaz to dopóki temperatura silnika nie wzrośnie do 60°C to silnik gaśnie na luzie.
Przewody , Świece , Kopułka , palec wymienione . Filtry gazu , powietrza również jak i zregenerowane membrany parownika Tomasetto AT07 , Centralka Gazu BingoM . pomiędzy parownikiem a wtryskiem gazu jest ""śruba"" Na benzynie wszystko ok
Avatar użytkownika
Szheyk
Badacz tematu
 
Posty: 218
Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 16:12
Lokalizacja: NEL

VW Golf III 1.8 ABS Gaśnie na zimnym lpg

 

Re: VW Golf III 1.8 ABS Gaśnie na zimnym lpg

Postprzez fuqet1 » 8 gru 2015, o 18:24

Ustaw sobie aby powietrze do filtra powietrza zasysal z komory silnika czyli cieple. Troszke slabszy bedzie ale za to powinien nie gasnac.
Avatar użytkownika
fuqet1
Badacz tematu
 
Posty: 203
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 21:41
Lokalizacja: Przasnysz
Rocznik: 94
Silnik: 1400 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: VW Golf III 1.8 ABS Gaśnie na zimnym lpg

Postprzez kolopn » 10 gru 2015, o 00:52

U mnie w ABU powodem był stary parownik. Ogólnie to membran nie ma sensu wymieniać, bo nówka AT07 to bodajże 180zł (ja tyle za swojego płaciłem). W ogóle to i tak nie ma sensu jeździć na gazie na zimnym silniku, bo tylko membrany dostają po dupie, gdyż reduktor nie nagrzany nie będzie działał prawidłowo. Bądź co bądź jakieś tam obroty, falujące, spadające na zimnym powinien trzymać. Sprawdź przewody od gazu i krokowca gazu.
Avatar użytkownika
kolopn
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 10:29
Lokalizacja: Poznań


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości