Strasznie muli mi golfa :(

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Strasznie muli mi golfa :(

Postprzez n00b1two » 4 wrz 2008, o 22:15

Witam wszystkich !
Posiadam Golfika 1.4 z gazem wszystko bylo elegancko 2 lata ale ostatnio miałem wyciek oleju okazało się ze simeringi do wymiany oprócz tego odrazu pompa i rozrząd. Po naprawie silnik wyglądał tak jak silnik od fiata 126 p albo jelcza usmarowany olejami plynami itp postanowilem go wyczyscic na stacji . I tu zaczyna sie problem po umyciu ledwie golfik mi ruszyl z miejsca ale jakos dotarlem do domu kolega mial to samo ale mowil ze po 2 dniach bedzie lepiej i rzeczywiscie juz na 2 dzien bylo lepiej dalo sie jezdzic ale to nie to samo juz silnik jest zamulony do tego stopnia ze na tylko na begach 1 2 3 moge wcisnoc do konca pedal gazu przy 4 i 5 juz nie bardzo bo samochod zwalnia i zaczyna nim terepac ;/ Przedtem nie mialem takiego problemu wszystko elegancko mialem zregulowane samochodzik nawet rzy 60 km/h na 5 biegu jak wcisnolem gaz do podlogi czuc bylo ze idzie do przodu ;/ I traz mam pytanie co moge zrobic. Bylem na przeglodzie gazu niby mi gosc regulowal cos tam wymienil filterki itp ale nic to nie dalo ;/ Prosze pomożcie ;/
n00b1two
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10 cze 2008, o 22:35
Lokalizacja: google

Strasznie muli mi golfa :(

 

Postprzez dziabi3 » 5 wrz 2008, o 01:54

a szarpie nim czy coś takiego

czy porostu silnik pracuje ok tylko niema mocy


jak tak to wysusz filtr powietrza bo może jest zalany

a następnym razem myj silnik jak będzie uruchomiony ale jeszcze letni tak aby się nie zdążył nagrzać

a po umyciu się dopiero nagrzeje i wysuszy sam do cna
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez n00b1two » 5 wrz 2008, o 13:51

Witam wlasnie ze nie szarpie nim na poczotku zaraz po umyciu nim szarpalo i gasl mi a na 2 dzien juz tylko go zamula jak by mocy nie mial i tak juz od 2 miechow :( NA 1 2 3 jak wcisne gaz do podlogi przez ok 20 metrow go muli po czym rusza jak szalony ale juz na 4 5 tak sie nie da muli go przy kazdych predkosciach nawet 140 km /h ;/
n00b1two
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10 cze 2008, o 22:35
Lokalizacja: google

Postprzez uli » 5 wrz 2008, o 14:11

sprawdfz stan palca i kopułki moze sa wypalone styki 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dziabi3 » 5 wrz 2008, o 15:34

na początek mogę ci polecić najszybszą próbę naprawy to zdjęcie klemy akumulatora

bo może komp ma błędy

potem sprwdz czy nie zalałeś wtyczke od sondy lambda z tyłu za osłoną rozrządu

sprawdź czy kopułka sucha ale raczej to nie to bo by ci szarpał ale z drugiej strony rozbierz kopułke tak aby się dostać do czujnika halla morze on jest zalany lub ci popękała tak osłonka wokół czujnika

mi ona popękała i ją wydmuchnąłem to takie białe paprochy

i jerzdze dalej bo czujnik jest cały

a nie popękało ci cos w silniku jakbył gorący podczs mycia ????? morze kolektor dolotowy ????

napisz czy masz silnik abd czy aex czy jakos tak 1 punkt czy wielo
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez pablomed » 5 wrz 2008, o 15:46

n00b1two, a pewien jesteś że zmulenie (nie piszę o szarpaniu bo to ewidentnie od mycia) nie pojawiło się po naprawach które były robione? Bo to by pachniało pomyłką w ustawieniu paska rozrządu, jeden ząbek i wystarczy
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Mazz » 5 wrz 2008, o 16:36

Miałem coś podobnego (nie w golfie) po umyciu silnika okazało się że woda dostała się do świec przez co palił na 2 baniaki :P ( naprawa wyciągnięcie świecy i próba zapalenia auta woda trysnęła jakz fontanny) i sprawdź tez przewody wysokiego napięcia bo często coś z nimi jest nie tak po myciu !
Avatar użytkownika
Mazz
VIP
 
Posty: 398
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 20:36
Lokalizacja: Medyka


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości