Stożek + LPG + WTF?

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Stożek + LPG + WTF?

Postprzez TomekKutno » 2 paź 2008, o 23:17

Koledzy, Tomuś ma problema!

Kumpel dał mi ostatnio filtr stożkowy... nowka sztuka fufel nie śmigana. Założyłem, wszystko cacy. Odpalam i jade - na benzynie cudo... brzmi agresywnie, łapie obroty i trochę bystrzejszy jakby się zrobił...

No ale po przełączeniu na LPG jest koszmar. Nie mogę mu dołożyć, bo się zaczyna dławić. Dźwięku pożądanego nie mam, bo muszę jeździć delikatnie, a nie lubie.... Wiadomo... buty ciążą i przyspieszać się lubi z takim dźwiękiem silniczka.

I powiedzcie mi... co z tym fantem zrobić? Za dużo powietrza łapie? Od razu mówie, mam instalke autronica al-700... pod a-mona nie chce mi się podłączać, bo z moim starym lapkiem diagnostycznym to różnie bywa... Wydawało mi się, że nie trzeba regulować mieszanki po wymianie filtra na stozek. Czyżbym się mylił?
Nie wiem, czy ty wiesz, ale ja lubię tak, kiedy widzę jak na Twego OPLA nasrał ptak. :)
Avatar użytkownika
TomekKutno
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lip 2008, o 16:30
Lokalizacja: Kutno

Stożek + LPG + WTF?

 

Postprzez dziabi3 » 6 paź 2008, o 21:25

tak kolego odprężyłeś dolot i silnik dostaje więcej powietrza - mieszanka jałowa na lpg

jeśli chcesz tak jeździć to zwiększ otwarcie zadane korkowca

porostu dodaj mu 10 kroków to sie zwie pozycja wyjściowa krokowego

u ciebie jest mini i max to dodaj do obu wartości dla próby po 10 kroków

jeśli jałowe chodzą ok i po zwiększeniu wartości krokowego na jałowych będzie ok to zostaw a jak będzie za bogato to skręć na parowniku troch i sprawdź


ja też to przechodziłem bo miałem taką zwerzke na dolocie jak w golfie 2 taki róg do trąbienia ;-)

i jak go wywaliłem to musiałem lpg przeregulowac

ale powiem ci ze teraz zbiera sie na lpg w górnych pariach obrotów lepiej niz na pb

miłej zabawy
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez bemo24 » 7 paź 2008, o 21:35

dziabi3, mam podobny problem tylko u mnie na wolnych ogrotach sie muli a ja zlapie obroty to idzie jak strzala.daje jeden i muli sie daje 3 przy 40 i muli sie ale tak jak mowie zlapie obroty i rwie dobrze.też musze regulacje zorbic bylem u gazownika i mi ustawil tak jak mam teraz bo powiedzial ze na stożku nie bedzie mi to chodziło :wsciekly: co o tym sadzisz? Pozdro
bemo24
 

Postprzez pablomed » 8 paź 2008, o 20:13

bemo24, na stożku po prostu ciężej trochę ustawić, ale właściwie ta trudność najczęściej polega na tendencji do gaśnięcia na wrzuceniu luzu w trakcie jazdy. Oprócz zmiany ustawień kroków może warto byłoby zmienić mikser, jaką średnicę masz teraz?
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez pepik » 8 paź 2008, o 21:57

mam u siebie stożek i na benzynie i na gazie chodzi dobrze :) nic nie musiałem regulować może to jakiś przypadek ale poważnie dźwięk jest fajny, troszkę lepiej się wkręca :)
...:::PePiK:::...
Avatar użytkownika
pepik
Czytacz
 
Posty: 77
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 10:11
Lokalizacja: Człuchów

Postprzez pablomed » 8 paź 2008, o 22:24

Dźwięk dźwiękiem, ale jeśli chodzi o jakąś poprawę mocy to trzeba jak największy możliwy do wyregulowania mikser założyć. Wtedy jest dopiero poprawa :)
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez TomekKutno » 10 paź 2008, o 13:24

dziabi3 punkcik poleciał, bo masz racje...

tylko teraz zanim się podepnę pod amona i mu dołoże tej mieszanki, to powiedz mi jeszcze jak możesz, czy przypadkiem wtedy spalanie mi nie pojdzie w gore?
Nie wiem, czy ty wiesz, ale ja lubię tak, kiedy widzę jak na Twego OPLA nasrał ptak. :)
Avatar użytkownika
TomekKutno
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lip 2008, o 16:30
Lokalizacja: Kutno

Postprzez dziabi3 » 10 paź 2008, o 19:05

na storzku wcale nie jest cierzej ustawic

nawet prosciej

ja mam otprezony dolot a dlatego ze pracuje stabilniej n lpg niz na orginalnym dolocie

czy zimno czy ciepło u mnie niema zadnych drgan zaciec falowan nic

[ Dodano: 2008-10-10, 19:09 ]
TomekKutno,

nie wzrosnie poprostu wzbogacisz mieszanke do normalnego poziomu

a to do ciebie zalezy czy ty wykorzystasz mozliwosci dolotu

teraz lpg dostanie wiecej powietrza i wzrosnie moc a raczej dorówna benzynie

ja niemam zadnej ruznicy w mocy

[ Dodano: 2008-10-10, 19:12 ]
bemo24, podejrzewam ze jest uboga mieszanka lub co terz mozliwe za bogata ale raczej nie

wykrec dla pruby srube na reduktorze i popserwuj tylko pamietaj ile wykrecasz

jak pomoze to jedz na regulacje i powiedz o co chodzi

a jak nie to moze byc mixer zamały klekający reduktor lub filtr gazu
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości