Sonda lambda- zwarcie do masy

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Sonda lambda- zwarcie do masy

Postprzez Grzenio » 30 lis 2008, o 19:32

Jakieś 2 miesiące temu (1200km) temu wymianiłem sondę lambda. Powówd: gazownik stwierdził że nie działa. Po podłączeniu na stacji do kompa pojawił sie błąd 525 zwracie do masy. MNową zakupiłem na allegro. Wszystko było OK. Błąd zniknął. Po podłączeniu wczoraj do kompa okazaóo się że program pokazuje ten sam błąd. Sonda co prawda dzała, zmienia podawane wartości- tak mi się wydaje. Co może być przyczyną(elektryka, uszkodzenie mechaniczne-aczkolwiek nie widziałem śladu, etc.).
Grzenio
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 17 sie 2008, o 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Sonda lambda- zwarcie do masy

 

Postprzez pablomed » 30 lis 2008, o 19:50

Przyczyna to instalacja gazowa, a konkretnie sposób emulacji sondy (czyli rodzaju sygnału podawanego do sterownika silnika zamiast sygnału sondy w czasie pracy na LPG). W twoim wtrysku sprawdza się tzw emulacja na masę, czyli nic innego jak to że zamiast sygnału z sondy do sterownika silnika podawana jest masa.
Sterownik widzi to jako błąd, ale zwykle ten " błąd" nie powoduje zakłuceń pracy silnika.
Więc masz tak jak ma być.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez dziabi3 » 30 lis 2008, o 21:33

ja obecnie testuje emulacje sondy jako nie podłączoną czyli obwud otwarty

bo emulacja przebiegiem 0,4 na 0,4 powodowała rozjechanie map i zalewanie ma ssaniu silnika rano

muszę jeszcze sprawdzić ustawienie na masę bo w zieme nie jeździłem jeszcze tak
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez pablomed » 30 lis 2008, o 23:05

sprawdzaj, chyba większość montażystów tak ustawia. Nie ma to jak mój stary Digifant. Dokładnie ma to w nosie jak się ustawi i tak wszystko jest ok.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Grzenio » 30 lis 2008, o 23:37

OK. Dzięki za odpowiedź. Zamykam temat.
Grzenio
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 17 sie 2008, o 10:09
Lokalizacja: Warszawa


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości