silnik zgasł, nie chce odpalić

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

silnik zgasł, nie chce odpalić

Postprzez slush » 31 sie 2008, o 11:02

Witam, sytuacja wyglądała następująco. Jechałem spokojnie jakieś 80km/h, nagle silnik stracił moc i zgasł. Zatrzymałem się na poboczu i starałem się go odpalić. Nie dało rady, rozrusznik kręcił normalnie ale podczas kręcenia migała kontrolka ciśnienia oleju. Dodam jeszcze że nie działał przełącznik automatyczny zmiany paliwa z benzyny na gaz - nie świeciła się dioda sygnalizująca włączenie się komputera sterującego instalacją gazową. Co mogę sprawdzić przed pojechaniem do mechanika, którzy jak dobrze wiemy biorą słone pieniądze za zabawę z naszymi autami.
slush
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 31 sie 2008, o 10:56
Lokalizacja: Bytom

silnik zgasł, nie chce odpalić

 

Postprzez dziabi3 » 31 sie 2008, o 11:49

jesli chodzi ci o migającą kontrolkę oleju to miałem raz tak jak miałem mało benzyny i postawiłem auto na krawerzniku jedną stroną i pompa nie sięgała wogule paliwa i też właśnie nie mogłem odpalić auta

aqle u ciebie jest problem bo to chyba komp od lpg padł i nie pozwala odpalić na gazie i pewnie nie może załączyć wtrysku benzynowego

najlepiej jakbyś odpiło kable wiązki kompa lpg od wtrysku

bo tam oryginalny kabelek który prowadzi do wtrysku jest przecięty i do obu końców są podpięte kable lpg

to po to żeby odcinać wtrysk jak komp pracuje na lpg

a jak spowrotem je połączysz to samochód odpali na beni

[ Dodano: 2008-08-31, 11:53 ]
napisz jaki gaz i jaki komp lpg

teraz porostu lpg sie nie załancza a wtrysk jest odcięty


sprawdź połączenia zasilające komputer lpg a najpierw bezpieczniki
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez slush » 31 sie 2008, o 12:52

coś w tym jest... komp od lpg zachowuje sie dziwnie, raz po przekręceniu stacyjki włącza się automat (miga zielona dioda) a raz nic się nie dzieje. No chyba że ja taki zielony burak w tym temacie jestem i nie wiem jak działa AL700. Jak ktoś wie to proszę o podpowiedź. Jaka powinna być reakcja tego migającego przełącznika po przekręceniu stacyjki na zapłon bez zapalania silnika?
slush
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 31 sie 2008, o 10:56
Lokalizacja: Bytom

Postprzez pablomed » 31 sie 2008, o 13:15

slush, zaczanij od podstaw, czyli sprawdzenia bezpieczników od instalki LPG, powinny być dwa pod maską
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Re: silnik zgasł, nie chce odpalić

Postprzez barrister » 31 sie 2008, o 16:54

dobrze kolega wyżej pisze miałem takie coś też, bezpiecznik mi nie stykał w obudowie, wszystko wyglądało tak jak u ciebie. Podłączyłem bezpiecznik bez obudowy i ok.
barrister
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 12:00
Lokalizacja: jeżewo

Postprzez slush » 6 wrz 2008, o 08:53

zrobiłem tak, wyciągnąłem bezpiecznik z instalacji gazowej zaraz przy akumulatorze, zapaliłem silnik i odpalił, potem wsadziłem bezpiecznik z powrotem i wszystko na razie działa. Poczekam na kolejna taka sytuację i sprawdzę czy drugi raz takie rozwiązanie problemu będzie skuteczne.
slush
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 31 sie 2008, o 10:56
Lokalizacja: Bytom

Postprzez pablomed » 6 wrz 2008, o 09:33

Po prostu ten bezpiecznik siedzi tam w syfie i gorącu. Zaśniedziały my styki, poruszałeś to zaczął łączyć.
Zaciśnij jego konektorki, potraktuj WD40, a najlepiej kup hermetyczną obudowę do bezpiecznika.,
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez slush » 12 wrz 2008, o 19:05

kurde już myslałem że te wyciąganie bezpiecznika przy wybryakach mojego golfa wystarczy a tu klapa, dzisiaj dwa razy nie umiałem odpalić auta, a spieszyłem się strasznie. Wszystkie kłopoty zaczęły się po założeniu instalacji lpg. Coś pewnie schszanili i tyle. jak do nich pojade to mi 10 usterek znajdą i odpowiednio skasują cwaniaki. Ach...
slush
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 31 sie 2008, o 10:56
Lokalizacja: Bytom

Postprzez robercik » 13 wrz 2008, o 20:21

swiete slowa ze schrzanili ja montowalem instalacje wiem jak sie pierdzieli robote w takich firmach, a te instalacje 3 i 4 generacji robia burze i dziury w mozgu jak masz gwarancje to wal do nich i niech robia,sam nic nie zdzialasz musi byc instalka podlaczona do kompa niestety
robercik
Badacz tematu
 
Posty: 313
Dołączył(a): 23 sie 2008, o 19:06
Lokalizacja: łuków

Postprzez slush » 22 wrz 2008, o 17:55

"najlepiej jakbyś odpiło kable wiązki kompa lpg od wtrysku

bo tam oryginalny kabelek który prowadzi do wtrysku jest przecięty i do obu końców są podpięte kable lpg

to po to żeby odcinać wtrysk jak komp pracuje na lpg

a jak spowrotem je połączysz to samochód odpali na beni"

gdzie szukac usterki jeśli po połączeniu tych dwóch kabli, które idą od wtrysku do elektrozaworu (przekaźnika) z instalacji, silnik odpala?

[ Dodano: 2008-10-02, 09:21 ]
wracam do tematu bo problem trwa nadal, dodam jeszcze że sprawdzałem czy cewka daje iskrę podczas gdy silnik nie chce odpalić i niestety iskry nie ma. podejrzewam cewkę lub układ zapłonu. czy ktoś z was spotkał się z takim problemem? jak zdiagnozować w tym przypadku uszkodzoną część. podczas włączenia zapłonu na desce mruga kontrolka ciśnienia oleju, nie świeci lecz mruga - czy to może oznaczać jakaś usterkę.

[ Dodano: 2008-10-02, 19:07 ]
wymiana cewki nie pomogła, dalej samochód nie odpala
slush
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 31 sie 2008, o 10:56
Lokalizacja: Bytom


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości