Silnik pytanie

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Silnik pytanie

Postprzez kuba44796 » 7 sty 2015, o 14:33

Witam chciałbym sie spytac jak to sie nazywa ukazane na zdjeciu i za co to odpowiada ,za pomoc stawiam + dziekuje .
Obrazek
kuba44796
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 sty 2015, o 14:27
Lokalizacja: Włocławek

Silnik pytanie

 

Postprzez Misiek1994 » 7 sty 2015, o 18:54

nr.1 - czujnik temperatury - to chyba wiesz :D
nr. 2 - czujnik halla
"Czujnik Halla służy do pomiaru prędkości obrotowej silnika, a także monitorowania chwilowego położenia wału korbowego. Tak naprawdę jest elementem układu zapłonowego i najczęściej można go znaleźć w aparacie zapłonowym lub w okolicach wałka rozrząd - przy kole zębatym. Pole magnetyczne i napięcie przyłożone do czujnika powodują powstanie napięcia pomiarowego, na podstawie którego informacje są przesyłane do komputera"
Avatar użytkownika
Misiek1994
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 21:54
Lokalizacja: Przemyśl/Torki
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez kuba44796 » 7 sty 2015, o 21:42

Dziękuje za odpowiedz ,mam jeszcze jeden problem otóż ,mój golf 3 1.6 benzyna gaz , chodzi o to ze na gazie chodzi świetnie a na benzynie kuleje ,jak jest zimny to na ssaniu pochodzi z minute na wolnych normalnie a potem jak się wyłączy ssanie to na benzynie gaśnie nie może utrzymać wolnych obrotów ,a jak jade to szarpie ,nie mogę uzyskać stałej prędkości bo albo zwolni albo przyspieszy ... na skrzyzowaniu gasnie ,to jest problematyczne ponieważ ida mrozy a benzyna jest potrzebna,na gazie wszystko dobrze chodzi wiec elektryka okej skoro na gazie dobrze chodzi .jeszcze byłem u mechanika podpial pod laptopa i stwierdził błąd nastawnik przepustnicy na internecie nie mogę znaleźć na ten temat więcej ,da się zrobić to samemu jakie to są koszty i czy to może być wina ? wymienilem termostat ,filtr paliwa ,filtr powietrza niewiem w czym problem proszę o pomoc dziękuje
kuba44796
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 sty 2015, o 14:27
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez guciu8 » 8 lut 2015, o 22:46

Jeśli będzie to nastawnik przepustnicy to najlepszym wyborem będzie zakup używanego całego modułu wtrysku i jego montaż i po problemie.
guciu8
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 27 lis 2007, o 18:03
Lokalizacja: Oława


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości