Silnik nie pracuje poprawnie na benzynie.

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Silnik nie pracuje poprawnie na benzynie.

Postprzez kolopn » 10 kwi 2015, o 19:56

Mam problem, który mnie doprowadza już do białej gorączki. Gdy przełączę na benzynę samochód, ten nie trzyma obrotów. Czytałem dużo o tym problemie, bo nie chciałem spamić kolejnym tematem, jednak mi już pomysły się skończyły. Wymieniłem: krokowca, palec, kopułkę, cewkę, moduł cewki, przepustnica wyczyszczona, przerwy na świecach ustawione, lewego powietrza nie dostaje, filtr paliwa i powietrza nowy, czujnik temperatury jest okej, odma czysta, oleju nie bierze, przewody WN w dobrym stanie, błędów w vagu brak. Dodam, że normalnie odpalam samochód, jednak jeśli wcisnę gaz powyżej 2k obr. jest dobrze. Jakby to powiedzieć. Reakcji na pedał nie ma w zakresie od 0-2k obrotów. Jeśli wskazówka znajduje się w tym zakresie, to nie ma reakcji w zasadzie. Jak jadę, silnik czasem szturchnie, czasem mimo że pedał w podłodze, ten zwalnia a potem dopiero przyspiesza. Ma ktoś jakiś pomysł? Moje już się skończyły. (Na lpg chodzi idealnie, oprócz tego że żłopie jak smok 18l/100 lpg) :-(

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
kolopn
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 10:29
Lokalizacja: Poznań

Silnik nie pracuje poprawnie na benzynie.

 

Postprzez robert19kor » 11 kwi 2015, o 00:14

gaz do ustawienia, kto to widział spalanie 18/100. Mój 1,6 AEA pali 8,5 lpg
robert19kor
Badacz tematu
 
Posty: 369
Dołączył(a): 18 sty 2010, o 18:16
Lokalizacja: Koronowo

Postprzez kolopn » 11 kwi 2015, o 09:17

Wiem, że gaz do ustawienia. Mi wcześniej palił 7l. Tyle, że z tymi problemami na benzynie zmagam się już od dłuższego czasu. Problem występował nawet wtedy, gdy lpg pracowało poprawnie.
Avatar użytkownika
kolopn
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 10:29
Lokalizacja: Poznań


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości