Silnik bierze olej

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Silnik bierze olej

Postprzez stiv88 » 5 lip 2015, o 11:49

Witam mam okazję kupić golfa 3 z 95 roku w gazie w fajnym stanie za 2000tys złotych po wymianie rozrzadu itd.Golf jest mojego znajomego. Powiedział mi że trzeba raz w miesiącu wlać litr oleju bo bierze olej.Kolega jeździ golfem codziennie 50-60 km do pracy co wychodzi ponad 1200km miesięcznie.Jeździ tylko na gazie.Co o tym myślicie? Auto też nie jest nowe .Czy mogę spodziewać się większych problemów przez to z autem ? Nigdy golfa nie miałem.Golfik ma silnik 1,8 i posiada dwu letnią instalację stag.
stiv88
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 lip 2015, o 11:44
Rocznik: 1995
Silnik: 1800
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Silnik bierze olej

 

Re: Silnik bierze olej

Postprzez Paweu » 5 lip 2015, o 12:01

Jeśli stan blacharski jest dobry, posiada progi i podłogę. To może warto.

Remont nie powinien wynieść dużo. Do tego wymiana pompy paliwa i powinno być ok.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Re: Silnik bierze olej

Postprzez stiv88 » 5 lip 2015, o 12:05

Tak ma progi i podłogę.Źle się wyraziłem ogólnie auto jezdzi i na gazie i na benzynie tylko kolega używa tylko benzyny do rozruchu.Nie jest to golf po tjuningu itd wersja bon jovi
stiv88
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 lip 2015, o 11:44
Rocznik: 1995
Silnik: 1800
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Silnik bierze olej

Postprzez Golf Maniak » 5 lip 2015, o 19:10

stiv88 napisał(a):Witam mam okazję kupić golfa 3 z 95 roku w gazie w fajnym stanie za 2000tys złotych po wymianie rozrzadu itd.Golf jest mojego znajomego. Powiedział mi że trzeba raz w miesiącu wlać litr oleju bo bierze olej.Kolega jeździ golfem codziennie 50-60 km do pracy co wychodzi ponad 1200km miesięcznie.Jeździ tylko na gazie.Co o tym myślicie? Auto też nie jest nowe .Czy mogę spodziewać się większych problemów przez to z autem ? Nigdy golfa nie miałem.Golfik ma silnik 1,8 i posiada dwu letnią instalację stag.



Przede wszystkim ile tego oleju musisz dolać?

Jeśli nie "chleje" litra oleju na te 1200km miesięcznie to tak żle nie jest :) jeśli już zaś tak różowo nie jest to niestety licz się z remontem jednostki napędowej.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Silnik bierze olej

Postprzez daniel83 » 5 lip 2015, o 21:09

Można powiedziec że mam identycznego tylko rok mlodszy i bierze mi litr na 3-4 tys km, Jesli nie ma zadnego wycieku to litr na 1200 to chyba duzo... Ale cena dobra, wiec warto dobrze to przemyslec i moze na stacje diagnostyczna podjechac sprawdzic czy cos tam wiecej sie nie dzieje
daniel83
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lip 2015, o 20:50
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Silnik bierze olej

Postprzez Golf Maniak » 5 lip 2015, o 21:48

daniel83 napisał(a):Można powiedziec że mam identycznego tylko rok mlodszy i bierze mi litr na 3-4 tys km, Jesli nie ma zadnego wycieku to litr na 1200 to chyba duzo... Ale cena dobra, wiec warto dobrze to przemyslec i moze na stacje diagnostyczna podjechac sprawdzic czy cos tam wiecej sie nie dzieje


Ten silnik jeszcze żyje? Ponad to co ma stacji diagnostyczna do stanu pracy silnika?
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Silnik bierze olej

Postprzez Thorsten » 5 lip 2015, o 22:39

golfmianiak- koledze chodziło chyba by pojechać na stację diagnostyczną na oględziny...
Ale tak na serio, nie oczekujcie cudów na auto za 2k. To że nie odpada nic od niego to już dobry znak.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Silnik bierze olej

Postprzez TROLL » 6 lip 2015, o 11:44

Thorsten napisał(a):golfmianiak- koledze chodziło chyba by pojechać na stację diagnostyczną na oględziny...
Ale tak na serio, nie oczekujcie cudów na auto za 2k. To że nie odpada nic od niego to już dobry znak.


Coś o tym wiem :( Ja dałem 800 złociszy za swojego i 2 dni po zakupie skrzynia wyleciała, silnik padł.. Ale po włożeniu 6'ciu tysi zaczyna już jakoś jeździć i wyglądać :lol:
Avatar użytkownika
TROLL
Czytacz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 17:15
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 1995
Silnik: 1.4 AEX - 2.0 ABF
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Silnik bierze olej

Postprzez Golf Maniak » 6 lip 2015, o 17:12

Thorsten napisał(a):golfmianiak- koledze chodziło chyba by pojechać na stację diagnostyczną na oględziny...
Ale tak na serio, nie oczekujcie cudów na auto za 2k. To że nie odpada nic od niego to już dobry znak.



Na oględziny po kupnie? takie rzeczy robi się przed kupnem samochodu :)
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Silnik bierze olej

Postprzez Thorsten » 6 lip 2015, o 20:14

Golf Maniak- kolega twórca wątku mówi że bierze pod uwagę kupno a kolega zaproponował oględziny ale przed kupnem. Co do spalania oleju to litr zgoda ale na 5 tysięcy kilometrów. W tym tempie kolega będzie tylko musiał zmieniać filtr oleju - bo przecież olej będzie w takiej rotacji że w kilka miesięcy wleje tyle ile wlewa się przy zmianie więc to taka jak by zmiana oleju :)
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Silnik bierze olej

Postprzez Golf Maniak » 6 lip 2015, o 22:29

Thorsten napisał(a):Golf Maniak- kolega twórca wątku mówi że bierze pod uwagę kupno a kolega zaproponował oględziny ale przed kupnem. Co do spalania oleju to litr zgoda ale na 5 tysięcy kilometrów. W tym tempie kolega będzie tylko musiał zmieniać filtr oleju - bo przecież olej będzie w takiej rotacji że w kilka miesięcy wleje tyle ile wlewa się przy zmianie więc to taka jak by zmiana oleju :)



Przepraszam mój błąd :) teraz już wszystko zrozumiałem rzeczywiście jest tak jak piszecie.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron