Silnik 1.6 AFT 101km B+G wysokie spalanie

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Silnik 1.6 AFT 101km B+G wysokie spalanie

Postprzez pablo9321 » 5 gru 2014, o 14:46

Witam Was.

bylem u mechanika i mechanik po diagnostyce i probach podlaczenia sie do komputera benzyny i gazu ( do gazu w celu regulacji- nie udolna ), stwierdził ze powodem zbyt BOGATEJ MIESZANKI najprawdopodobniej są :

1.Czujnik halla/Aparat Zapłonowy ( przy diagnozie wyskloczył błąd o Czujniku Halletronowym G40 że wartości są poza tolerancją )
2. Przepływomierz
3. Sonda Lambda ( tu bład tez na kompie podczas diagnozy sie wyswietlił ale udal sie go usunąć "Brak sygnału od sondy do kompa cos takiego wyswietlało")

Teraz mam takie pytanie do Was. Jako ze nie wiem jakiej marki kupić poszczególne elementy do slinika to chciałbym Prosić osoby które juz to mają za sobą o podanie Marek, moze linków do aukcji z daną częścią do mojego golfika, Używane lub nie drogo Nowe.

Spalanie na komputerze utrzymuje sie na poziomie ~17L

Coraz poważniej myślę o odsprzedazy tego samochodu bo czuje ze to był kiepski zakup :(
pablo9321
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 19:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Silnik 1.6 AFT 101km B+G wysokie spalanie

 

Postprzez Ziołomasta » 11 gru 2014, o 14:12

Przepływomierz kupilem ori ale używany. Mi do golfa podpasował z passata b4. Troche się naczytałem na ten temat i lepiej nie brać zamienników. Tak samo bym robił z aparatem zapłonowym jeżeli by dobrze wyglądał i był wyciągany z działającego auta np po biciu.
Ziołomasta
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 paź 2014, o 10:24
Lokalizacja: Rumia

Re: Silnik 1.6 AFT 101km B+G wysokie spalanie

Postprzez Golf Maniak » 14 gru 2014, o 17:28

pablo9321 napisał(a):Witam Was.

bylem u mechanika i mechanik po diagnostyce i probach podlaczenia sie do komputera benzyny i gazu ( do gazu w celu regulacji- nie udolna ), stwierdził ze powodem zbyt BOGATEJ MIESZANKI najprawdopodobniej są :

1.Czujnik halla/Aparat Zapłonowy ( przy diagnozie wyskloczył błąd o Czujniku Halletronowym G40 że wartości są poza tolerancją )
2. Przepływomierz
3. Sonda Lambda ( tu bład tez na kompie podczas diagnozy sie wyswietlił ale udal sie go usunąć "Brak sygnału od sondy do kompa cos takiego wyswietlało")

Teraz mam takie pytanie do Was. Jako ze nie wiem jakiej marki kupić poszczególne elementy do slinika to chciałbym Prosić osoby które juz to mają za sobą o podanie Marek, moze linków do aukcji z daną częścią do mojego golfika, Używane lub nie drogo Nowe.

Spalanie na komputerze utrzymuje sie na poziomie ~17L

Coraz poważniej myślę o odsprzedazy tego samochodu bo czuje ze to był kiepski zakup :(


Przede wszystkim nie sugeruj się tym jakie spalanie wskazuje komputer tylko jakie jest w rzeczywistości :).

Co do Twoich problemów mam w zapasie kompletny słupek AFT (który śmigał na gazie) gdybyś był zainteresowany to odezwij się do mnie na pw to mogę Tobie sprzedać ewentualnie z niego jakieś tajtle.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pablo9321 » 1 sty 2015, o 23:50

Niesamowite, wymieniłem tylko przepływke i od razu silnik na bezynie zaczał równiutko pracowac, choc komputer nadal pokazuje spalanie na poziomie 14L/100km

Mam jeszcze aparat zaplonowy do zmiany tylko ze musze oddac do mechanika bo nie umiem sam ustawic w odpowiedni sposob.

Mam nadzieje ze to wszystko wystarczy by silnik pracował bardzo dobrze.
pablo9321
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 19:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości