Sam się przełącza na beznyne w czasie jazdy

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Sam się przełącza na beznyne w czasie jazdy

Postprzez Marek87 » 23 sie 2008, o 20:36

witam,
mam problem ostatnio wymieniłem palec rozdzielacza, kopułkę, kable zapłonowe i wszystko sobie cacy grało. potem zaczął się sam przełączać na benzynę w czasie jazdy, a teraz już nie idzie już przełączyć go na lpg :cry: . aha filtr lpg też był ostatnio wymieniany.
proszę serdecznie o pomoc :niepewny:
Marek87
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 22:52
Lokalizacja: Łódzkie

Sam się przełącza na beznyne w czasie jazdy

 

Postprzez uli » 23 sie 2008, o 23:08

jedyna pomoca jedziesz do gazownika i wymienia przekaznik gdyz sie zjebal 8-) koszt ok 30zl
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pablomed » 24 sie 2008, o 09:29

zanim wydasz kasę zrób dwie rzeczy:
1. pod maską znajdziesz dwa bezpieczniki od instalki gazowej - sprawdź je i ich gniazda, lubia się utleniać bo siedzą w gorącu i brudzie
jeśli nie pomoże:
2. wyjmij przełącznik w kabinie i obejrzyj jego wtyczkę. Sprawdź czy niema luźnych lub popalonych pinów
Przekaźnik kosztuje kilka zeta, więc zamiast jechac do gazownika najpierw podmień go sobie sam, ale objawy nie bardzo pasują do jego uszkodzenia.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez mani51 » 24 sie 2008, o 17:55

kumpel miał podobnie tzn autko samo przełączało się na gaz. Powodem okazał się przetarty kabel od zasilania sterownika i czasem dotykał do masy
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez prezesik » 26 sie 2008, o 01:01

od przełączania na LPG powyżej jakichś obrotów odpowiada kabelek owinięty na przewodzie WN wychodzącym z cewki na kopułkę. On podaje impuls do komputerka gazu ile obecnie jest obrotów i wtedy komputerek przełącza na gaz. Może przy wymianie kabli nie założyłeś owego kabelka spowrotem... Kabelek możesz owinąć izolacją, aby go przymocować, żeby się nie odwijał

dobrym rysownikiem w paincie nie jestem, ale to rys. poglądowy

Obrazek
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez mani51 » 26 sie 2008, o 06:17

były też takie rozwiązania ale ja tak nie mam i chodzi...niemniej jednak sprawdzić nie zaszkodzi chociaż myślę że kolega by zauważył przy wymianie kabli

a kabelek taki był po to żeby sterownik gazu "wiedział" czy silnik pracuje a nie do przełączania powyżej jakichś obrotów
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez pablomed » 26 sie 2008, o 20:37

już się tych owijanych drucików raczej nie stosuje, tylko zwyczajnie podłącza ten kabel pod kabel cewki zielony.
mani51 napisał(a):a kabelek taki był po to żeby sterownik gazu "wiedział" czy silnik pracuje a nie do przełączania powyżej jakichś obrotów
a co się dzieje jak ten kabelek straci styk w czasie jazdy na LPG? U mnie na przykład instalka LPG się wyłącza i silnik przechodzi na benę. Po to o tym pisałem.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez mani51 » 26 sie 2008, o 21:23

pablomed napisał(a):a co się dzieje jak ten kabelek straci styk w czasie jazdy na LPG? U mnie na przykład instalka LPG się wyłącza i silnik przechodzi na benę. Po to o tym pisałem.


w tym temacie o kabelku wspomniał kolega prezesso, :-D
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez Marek87 » 27 sie 2008, o 00:40

Dzięki za każdą pomoc, niestety jak pech to pech sprawdziłem wszystko o czym pisaliście i nic nie znalazłem, a co ciekawsze obecnie golfikiem jeździ na co dzień do pracy 12km moja dziewczyna i teraz instalacja działa poprawnie, więc nie mam pojęcia o co chodzi. W tej sytuacji umówiłem się z gazownikami na przegląd bo i tak go muszę zrobić to zobaczą mi co tam się działo. co prawda przegląd instalacji lpg80zł akurat tam gdzie robię ale wole zapłacić i mieć wszystko ok niż czekać aż się całkiem rozpadnie . Jak się dowiem co się działo i już zapłacę za naprawę to wszystko opiszę, ale przegląd dopiero 2 września.

[ Dodano: 2008-09-02, 20:04 ]
witam zainteresowanych,
byłem dziś z golfem u gazowników, okazało się,że padła centralka sterująca u mnie to jest Bingo S-4
koszt naprawy 200zł i dostałem jeszcze gwarancje na tą naprawę na rok lub na 20 000km ogólnie szkoda trochę,że to dwie setki kosztuje ale jestem zadowolony bo na razie śmiga autko pięknie :-)
Marek87
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 22:52
Lokalizacja: Łódzkie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości