Przy dodawaniu gazu szarpie przy prędkości od 40km/h do 65km

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Przy dodawaniu gazu szarpie przy prędkości od 40km/h do 65km

Postprzez kaczorekbw » 15 wrz 2014, o 13:53

Witam wszystkich.
Zadaje tutaj pytanie gdyż brakuje mi już wyjść.
Mam golfa III 2.0 1995r. benzyna LPG.

Jechałem autem z tytułu postu na trasie około 200km. Przez 190km wszystko było ok, kiedy LPG już się kończyło zajechaliśmy na końcówce trasy na tankowanie i tu zaczęły się problemy.

Przy prędkościach od 40 do 65 km/h strasznie szarpie jak by nie dostawał paliwa, powyżej tych prędkości wszystko się uspokaja. Wydawało by się że to wina paliwa, ale po wizycie u gazownika stwierdzono że z LPG wszystko ok. W dodatku problem pojawia się również przy benzynie.

Szarpie mniej wiecej na biegach:
1. od 15 km przy 2,5tyś obr
2. od 20 km przy 2,0tyś obr
3. od 40 do 50 km przy 1,8tyś obr
4. od 50 do 65 max 70 km przy 1,8tyś obr
5. nie zauważyłem

Świece wymienione, przewody też, kopułka oraz paluch również wymienione. Wydaje mi się że tankowanie to zbieg okoliczności, coś innego się dzieje. Przy zwykłym gazowaniu na luzie problem nie występuje.
Proszę o pomoc...
kaczorekbw
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:45
Lokalizacja: Kołobrzeg

Przy dodawaniu gazu szarpie przy prędkości od 40km/h do 65km

 

Postprzez pablomed » 16 wrz 2014, o 11:13

Szarpanie na obu paliwach sugeruje problem z iskrą. Można by się podeprzec podłączeniem do komputera. Podejrzenia padają na czujnik położenia wału lub halla m możem cewka.
Jesli napiszesz typ silnika i generację instalacji LPG to może coś więcej poradzimy
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez kaczorekbw » 17 wrz 2014, o 11:09

Cewka była sprawdzana, ale to już nie ważne. Postanowiłem pojechać do mechanika ale już nie dojechałem, rozsypała się skrzynia biegów i sprzęgło. Na tą chwilę wszystko jest wymontowywane i sprawdzają co dokładnie się stało. Jak będę miał informację to ją przekaże.
kaczorekbw
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:45
Lokalizacja: Kołobrzeg


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości